Solídny víkend, no bez bodov - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Juniori v oboch víkendových zápasoch nezložili zbrane

Solídny víkend, no bez bodov

TRENČÍN – Juniori basketbalového klubu AS Trenčín majú za sebou náročný víkend. V oboch prípadoch narazili na domácej palubovke na silné bratislavské celky. V sobotu si zmerali sily s tímom MBK Karlovka Bratislava. Celý zápas bol vyrovnaný a rozhodnúť muselo až predĺženie, v ktorom preklopila víťazstvo na svoju stranu Karlovka 73:77. Po solídnom sobotnom výkone bol nedeľný duel proti BSC Bratislava plný očakávaní.

20. 4. 2022

17:30

alt test

Juniori však poľavili zo sobotnej koncentrácie a už v prvej štvrtine dostali od rovesníkov z hlavného mesta až 27 bodov, čo je na úvod príliš veľké sústo. Najmä trojkové pokusy sa tímu B.S.C veľmi darili. Domáci si po nájdení koncentrácie postupne vedeli nájsť oveľa ľahšiu cestu k premieňaniu košov, ako tomu bolo v počiatočných fázach zápasu. Náskok hostí z tretej štvrtiny 47:62 sa rázom necelých šesť minút pred koncom zmenšil na rozdiel 6 bodov (61:67). Hráči začali počúvať cenné rady trénerky Felixovej a ukázali, že aj napriek zlému úvodu neskladajú zbrane. Nakoniec si to skúsenejší súper z Bratislavy ustrážil a zvíťazil 67:76.

BK AS TRENČÍN – B.S.C Bratislava 67:76
Body AS : M. Nebus 29, O. Nebus 11, Briatka 9, Studený 8, Pabiš 6, Michálik 4.

Mária Felixová, trénerka juniorov BK AS Trenčín:
„Som rada, že sa chlapci dokázali do zápasu vrátiť, pretože ak prehrávate o viac ako 20 bodov, tak je to mimoriadne ťažké. Myslím si, že takéto zápasy im toho veľa dávajú. V oboch víkendových zápasoch bol náš najväčší problém v tom, že sme nedokázali odstavovať súperov po ich strele. Poslednú štvrtinu to bolo dokonca o tri body a nám tam nespadla trojka, kde sa mohlo ísť do predĺženia. Keď si však spomeniem, že s týmto súperom sme pred niekoľkými mesiacmi prehrali o viac ako 40 bodov, tak to družstvo nám ukazuje, ako na sebe maká.“

Matúš Nebus, pivot BK AS Trenčín:
„Dnes to bolo o súperových rýchlych protiútokoch. Počas zápasu mali takisto veľmi dobrú streľbu trojok. V ďalších štvrtinách sa nám darilo úspešne zastavovať ich prieniky a postupne sme dokázali zlepšiť náš útok aj obranu. Víkend môžeme hodnotiť pozitívne, aj keď sme teda prehrali, ale to nám dáva veľkú motiváciu do ďalších zápasov.

Rasťo Harakal

Komentáre