Deti vo fontáne aj záchrana života - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Zo zápisníka mestskej polície:

Deti vo fontáne aj záchrana života

TRENČÍN – V období od 11. do 17. apríla 2022 preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 496 udalostí. Uviedlo mesto Trenčín a zverejnilo niektoré z nich.

alt test

Trenčianski mestskí policajti sa na nedostatok práce rozhodne sťažovať nemôžu. Aj ďalší týždeň  preverovali a riešili takmer 500 udalostí.  

Pokuta za zlatý dážď    

V utorok 12. 4. 2022 vyšetrovali mestskí policajti výrez kríka zlatého dažďa na Beckovskej ulici 19. Hliadkou zistená osoba, ktorá krík vyrezala bez povolenia mesta Trenčín, porušila Všeobecne záväzné nariadenie mesta č. 12/2017 o ochrane verejnej zelene. Za priestupok proti verejnému poriadku policajti vec doriešili blokovou pokutou.

Deti vo fontáne

Stála služba MsP prijala vo štvrtok 14. 4. predpoludním oznámenie, že na Mierovom námestí behajú deti po fontáne. Na miesto vyslaná hliadka upozornila dve maloleté deti a ich mamu, že vstup do fontány je zakázaný. V zmysle VZN mesta Trenčín č. 8/2014 o dodržiavaní čistoty a poriadku a o podmienkach zvláštneho užívania verejných priestranstiev je zakázané vstupovať alebo kúpať sa vo fontáne Marca Aurélia na Mierovom námestí a tiež vo fontáne pri budove Základnej umeleckej školy K. Pádivého na Námestí SNP.

Rušenie susedov hlukom

V sobotu 16. 4. v čase 5.10 hod. nahlásil na MsP obyvateľ  Západnej ulice 3, že v byte na III. poschodí dochádza k rušeniu nočného pokoja. Šíri sa odtiaľ hlasná vrava, smiech a hlasná hudobná produkcia. Vyslaná hliadka MsP kontaktovala nájomníka bytu a vec doriešila uložením blokovej pokuty.   

Privolali zdravotnícku pomoc

V nedeľu 17. 4. podvečer oslovili mestských policajtov počas ich hliadkovej činnosti obyvatelia bytového domu na Olbrachtovej ulici 3 s tým, že na prvom poschodí sa v byte niečo deje a počuť odtiaľ krik. Hliadka našla v byte na zemi ležať jeho obyvateľa v epileptickom záchvate, privolala sanitku RZP, ktorá muža previezla do nemocnice na ďalšie ošetrenie.

Zdroj: mesto Trenčín

Komentáre

Tipy a podnety