V Dubnici otvorili prvý psí výbeh - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Psíkovia v ňom môžu behať bez vodítka a cvičiť na prekážkach

V Dubnici otvorili prvý psí výbeh

V nedeľu 10.4. otvorili v Dubnici nad Váhom prvý psí výbeh. Je určený pre všetkých psíčkarov a ich miláčikov. Psí výbeh i psie prekážky môžu využívať v rámci otváracích hodín zdarma.

10. apríla na sídlisku Pod hájom v Dubnici nad Váhom otvorili prvý psí výbeh v meste.

Vladimír Lukáč, iniciátor projektu: „Myšlienka vznikla medzi komunitou psíčkarov, že takéto veľké mesto si pre psíčkarov zaslúži nejaký taký psí parčík, výbeh kde by sa mohli stretávať psíčkari, mať pustených psov na voľno a zároveň sme tu vytvorili aj nejaké prekážky, aby si tých svojich psíkov mohli v nejakých cvikoch cvičiť.”

Projekt vznikol vďaka podpore z participatívneho rozpočtu mesta.

Peter Wolf, primátor mesta Dubnica n.V.: „Ja som rád, že dnes sme mohli oficiálne otvárať výsledok prvého kola participatívneho rozpočtu v našom meste. Je to projekt, ktorý si zvolili sami občania a sami občania ho aj realizovali. My ako mesto sme prispeli na tento projekt sumou do 5000,- Eur a ja som veľmi rád, že sa to podarilo dotiahnuť do úspešného konca, a že ľudia budú mať takýto prvý parčík pre psíkov v našom meste.”

Okrem samotného otvorenia výbehu si organizátori pripravili zaujímavý program pre verejnosť.

Zuzana Múkerová, vedúca odd. kultúry Dubnica n.V.: „Dnes sme si pripravili pre všetkých nadšencov štvornohých miláčikov a chovateľov krásnu akciu Najšikovnejší psí miláčik Dubnice nad Váhom. Táto disciplína je voľná, čiže naozaj iba ukázať, čo psík dokáže. Pre ľudí sme si pripravili napríklad výstavu psíkov. Predstavuje sa tu útulok z Dubnice, záchranári so psíkmi. Predvedie sa do Dog dancerka Adriana Tomeková a veľa iných aktivít, na ktoré sa ľudia môžu dnes tešiť.”

Psí výbeh je prvý väčší projekt s participatívneho rozpočtu mesta Dubnica nad Váhom, ale boli už realizované aj menšie projekty napríklad osadenie pingpongového stola alebo lavičiek.

Peter Wolf, primátor mesta Dubnica n.V.: „Každoročne informujeme prostredníctvom webovej stránky mesta aj prostredníctvom sociálnych sietí, aby ľudia predkladali projekty. Následne zasadá komisia. Je niekoľko kôl. Tie projekty sa posudzujú a potom ľudia hlasujú, ktoré projekty sa majú posunúť, ktoré budú úspešné, a ktoré budú aj realizované.”

Formulár na prihlásenie aj vášho projektu, ktorý môže byť podporený z participatívneho rozpočtu nájdete na webových stránkach mesta Dubnica nad Váhom.

autor: Michal Večeřa

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety