Počasie nás na Veľký piatok nepoteší - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Slnečno dnes podľa meteorológov nečakajte

Počasie nás na Veľký piatok nepoteší

Predpovede meteorológov na dnes asi potešia len málokoho. Slnka by sme si dnes veľa užiť nemali. Popoludní dokonca prídu búrky. Priniesť môžu lejak a krúpky. Ako to vyzerá u vás? Dajte nám vedieť v komentári.

alt test

Podľa meteorológov by sme dnes rozhodne nemali doma nechávať dáždniky. Podľa ich slov sa počasie priebehu dnešného dňa pokazí. „Cez naše územie postúpi studený front a za ním sa budú vyskytovať početné prehánky. Tie budú aj výraznejšie a vyprodukovať môžu aj blesky,“ informovali odborníci na počasie z portálu imeteo.sk. Tí zároveň prezradili, že najviac zrážok spadlo zatiaľ v oblasti severozápadného Slovenska. O výraznejšie zrážky však nejde, zrážkomerné stanice evidujú maximálne zopár milimetrov.

Popoludní nás zlepšenia nečaká, objaviť by sa mali aj búrky. Meteorológovia neočakávajú, že budú veľmi silné, prinesú podľa ich slov predovšetkým zosilnenie zrážok.

„Zrážky okolo poludnia začnú od severozápadu ustávať a z trvalejšej zrážkovej činnosti prejdú zrážky do prehánok, pričom tie môžu byť aj intenzívnejšie. Vyskytovať sa môžu aj búrky,“ ozrejmili odborníci na počasie s tým, že k prvej tvorbe prehánok a búrok začne dochádzať v priebehu dnešného popoludnia.

„Už krátko po 12:00 sa nad Moravou a Poľskom začnú vytvárať prvé prehánky, ktoré budú postupne výraznejšie. Na našom území sa prehánky začnú vyskytovať zhruba od 14:00, pričom treba počítať s tým, že sa budú vytvárať predovšetkým v severozápadnej polovici nášho územia.

Foto: archív imeteo.sk

Zdroj:

Komentáre

Tipy a podnety