Novomešťanky hrajú o volejbalový bronz - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

S brusnianskymi Piraňami začínajú na domácej palubovke

Novomešťanky hrajú o volejbalový bronz

Boj o tretie miesto ženskej volejbalovej Niké extraligy sa začína. Prvý zápas sa hrá v sobotu 16.4. 2022 o 18.00 v Športovej hale v Novom Meste nad Váhom.

alt test

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Predtým, ako novomestské volejbalistky začnú dlho očakávanú sériu o svoj prvý extraligový bronz (prvý zápas sa hrá v sobotu 16.4. 2022 o 18.00 v Športovej hale v Novom Meste nad Váhom) vráťme sa ešte k ich semifinálovému snaženiu proti tímu Volley project UKF Nitra. Séria skončila 1:3.

 »»» Pozrite si vyjadrenia trénerov z posledného semifinálového zápasu

Po každom zápase sa v tíme vyhlasuje tzv. MVP – Najužitočnejšia hráčka. (MVP = most valuable player)

🏐 Najlepšou hráčkou úvodného semifinálového duelu proti UKF Nitra sa z tímu VK Nové Mesto nad Váhom stala blokárka Sima Háberová.

„Do zápasu sme išli s tým, že nemáme čo stratiť. Čo sa aj ukázalo na výsledku po prvom a treťom sete. Ostatné sety ako by sme mali zviazané ruky a až priveľký rešpekt. V ďalších zápasoch musíme zo seba vydať ešte viac, netreba im nič darovať zadarmo. Teší nás, že sme to dotiahli do 5-setovej bitky. Verím, že sa nám podarí natiahnuť sériu a naši novomestskí fanúšikovia nám s tým v sobotu pomôžu,“ povedala po zápase Sima Háberová.

🏐 Potom prišiel vydarený domáci zápas, konečne pred zaplnenými tribúnami. Najlepšou hráčkou víťazného 2. Zápasu semifinálovej série sa stala blokárka Mima Balberčáková.

„Séria je 1:1. Konečne sme ukázali, že vieme hrať kolektívny a koncentrovaný volejbal. Snažili sme sa držať určenej taktiky a každá z nás dala do toho 100%. Týmto sa chcem aj poďakovať všetkým fanúšikom a priateľom Novomestského volejbalu, ktorí nám urobili tú najlepšiu atmosféru. V stredu odohráme dôležitý zápas v Nitre, ktorý víťaza posunie bližšie k finále. Držte palce,“ zhodnotila víťazný domáci zápas Mima Balberčáková.

🏐 Najlepšou hráčkou tretieho duelu semifinále sa stala liberka Tatiana Bojňanská.

„Prehra v play-off určite mrzí keďže sa hrá o postup do finále. Už na začiatku zápasu sme boli ustráchané a nezačali hrať spoločne ako jeden tím. Síce sme bojovali o každý bod, zahrali dlhé výmeny a súpera potrápili, náš náskok, ktorý sme si vybojovali sme nedokázali ani v jednom sete premeniť na víťazstvo. Mrzí ma, že niektoré hráčky neodovzdali na ihrisku všetko a vzdali to už po prvom sete. Verím, že si v sobotu opäť napravíme chuť a sériu ešte predĺžime. Určite zabojujeme o každý bod a ukážeme našim fanúšikom, že vieme hrať spoločne ako jeden tím. Samozrejme veľká vďaka patrí fanúšikom, ktorí s nami vycestovali a podporovali nás celý zápas,“ poďakovala Tatiana Bojňanská.

Semifinálovú sériu ukončili novomešťanky na domácej palubovke. Síce prehrou, ale s novou nádejou na pokračovanie v bojoch o bronz.

🏐 Najlepšou hráčkou štvrtého semifinále bola smečiarka Kika Čierna.

„Semifinále bola skúška, ktorú sme chceli s babami zdolať skrz ťažkého favorita. Nie vždy drina a neuveriteľné chcenie, je to, čo zvíťazí a práve skúsenosti sú to, ktoré mala Nitra navrch. My sme podali kolektívny výkon na ktorý môže byť každá z nás hrdá a bojovnosť, s ktorou by sme chceli pokračovať aj v boji o 3.miesto! Sme hrdé, že dokážeme naplniť plnú halu, že diváci a naši fanúšikovia tlieskajú, kričia, bubnujú a naplno nás povzbudzujú v našich túžbach zdolať každý jeden zápas, patrí Vám veľké ĎAKUJEME! Boj o 3.miesto bude rovnako náročný a my urobíme všetko pre to, aby sme ho dotiahli do šťastného konca. Držte nám palce,“ vyjadrila svoje pocity po zápase smečiarka Kika Čierna.

Novomestské volejbalistky si trojtýždňovú reprezentačnú pauzu vyplnili prípravným zápasom. V domácom prostredí zdolali Sláviu Bratislava 3:2.

„Reprezentačnú prestávku pred zápasmi o bronzové medaily sme sa rozhodli obohatiť o prípravný zápas so Sláviou Bratislava. Som rád, že sedem statočných hráčok dokázalo tento prípravný duel doviesť do víťazného konca. Zvládli sme tlačiť a takticky výborne meniť tempo podania. Od polovice druhého setu sme zlepšili i dohrávanie lôpt po obrane o čom svedčia i vysoké percentá úspešnosti útoku. Teší ma, že sme zvládli uhrať tesné koncovky, ktoré nám nevyšli v posledných dvoch zápasoch semifinálovej série. Teraz sa začíname naplno pripravovať na zápasy o bronz,“ vyjadril sa po prípravnom zápase tréner Juraj Šujan.

Autor: Miroslav Bitarovský, zdroj foto: VK Nové Mesto nad Váhom, Marina Suváková

Blokárka Sima Háberová, najlepšia hráčka prvého zápasu semifinálovej série
Po domácom víťaznom zápase semifinálovej série, foto VK Nové Mesto nad Váhom
Blokárka Mima Balberčáková, najlepšia hráčka druhého zápasu semifinálovej série
Liberka Tatiana Bojňanská, najlepšia hráčka tretieho zápasu semifinálovej série
Momentka semifinálového zápasu, foto VK Nové Mesto nad Váhom
Momentka semifinálového zápasu, foto VK Nové Mesto nad Váhom
Momentka semifinálového zápasu, foto VK Nové Mesto nad Váhom
Momentka semifinálového zápasu, foto VK Nové Mesto nad Váhom
Momentka semifinálového zápasu, foto VK Nové Mesto nad Váhom
Momentka semifinálového zápasu, foto VK Nové Mesto nad Váhom
Momentka semifinálového zápasu, foto VK Nové Mesto nad Váhom
Momentka semifinálového zápasu, foto VK Nové Mesto nad Váhom
Smečiarka Kika Čierna, najlepšia hráčka štvrtého zápasu semifinálovej série
Foto Martina Suváková

Komentáre

Tipy a podnety