Posledná večera na tanieri - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Čo jedol Ježiš Kristus so svojimi učeníkmi?

Posledná večera na tanieri

Posledná večera, ktorú si my kresťania pripomíname na Zelený štvrtok, bola jedinečná svojím poslaním. Ježiš to vedel už vo chvíli, keď si sadal za prestretý stôl. Učeníci netušili, čoho budú svedkami. Oni sa pripravovali na večeru – na Sederovú večeru.

alt test

Sederová večera bola začiatok Sviatkov nekvasených chlebov. Je to pripomienka odchodu Židov z Egypta do zasľúbenej zeme. Sviatok nekvasených chlebov trval a trvá sedem dní, počas ktorých je zakázané jesť kvasené výrobky. Čo teda Ježiš a jeho učeníci jedli počas tejto večere?


Na prestretom stole boli misky s rôznymi jedlami. Kus pečenej kosti s trochou mäsa, varené vajíčka, horké byliny – petržlen, reďkovka, chren, zelený šalát, zmes strúhaných jabĺk, orechov, hrozienok so škoricou, 3 kusy macesu – nekvaseného chleba. Nesmelo chýbať víno, slaná voda a voda na umývanie rúk. Keď sa zapálili sviece, asi Ježiš predniesol požehnanie vína, ktoré sa potom muselo vypiť z pohára všetko. Potom sa konzumovala horká zelenina namáčaná v slanej vode, ktorá symbolizuje slzy. Následne hlavný člen spoločenstva, rodiny – v tomto prípade Ježiš – rozlomil maces. Maces sa tiež požehnal a každý prítomný dostal z neho kúsok. Znova sa konzumovali horké byliny. Až potom nasledovala večera, ktorá začínala jedením vajíčka namáčaného do slanej vody. Každý dostal kúsok mladej jahňaciny, na ktorej by mala byť kosť. Po večeri sa znova prednieslo požehnanie nad pohármi vína. Vypil sa posledný pohár vína a zjedol sa posledný kúsok macesu. Toto je asi ten najdôležitejší obrad, ktorý je opisovaný v Biblii, kde Ježiš hovoril o svojom tele a krvi: „Toto je moja krv, toto je moje telo. Kto bude piť moju krv jesť moje telo, žiť bude naveky….!


Okrem jahňaciny sa podávali aj rôzne iné symbolické jedlá. Možno sa podávala ryba, plnená sliepka amožno aj maškrta z macesovej múky. Rybou mohol byť aj kapor. Ja som objavila recept na prípravu kapra po židovsky. Kapra zabijeme, odstránime šupiny, odrežeme hlavu a vyberieme vnútornosti, ale tak aby sme nerozrezali brucho. Rybu nakrájame na porcie, oddelíme mäso od kože a vykostíme. Z hlavy vylúpneme oči, vyrežeme žiabre. Hlavu a chrbtovú kosť zalejeme vodou a uvaríme vývar. Mäso z ryby, vo vode namočený maces a cibuľu zomelieme. Pridáme žĺtky, sneh z bielkov a sparené, nasekané mandle. Osolíme, premiešame. Rybiu kožu naplníme touto plnkou a zalejeme teplým vývarom. Zohrievame na miernom ohni asi 10 minút. Potom pridáme na drobné kocky nakrájanú cibuľu, hrozienka a mandle. Varíme ešte asi 15 minút. Porcie ryby poukladáme na misu, zalejeme vývarom, necháme stuhnúť.


A na hostine musí byť niečo sladké, v tomto prípade nekvasené z macesovej múky. Tak vyskúšajte Lejkech. Potrebujeme 40 dkg cukru, 40 dkg macesovej múky, 10 vajec, 10 dkg citrónovej kôry, 1 čl sódy bic. Môžete pridať posekané orechy alebo mandle. Múku zmiešame so sódou. Vajcia rozbijeme do nádoby, pridáme cukor a šľaháme nad parou. Hustnúcu masu odstavíme a šľaháme do vychladnutia. Potom pridáme múku, citrónovú šťavu a kôru, jemne premiešame. Pridať môžeme aj orechy a prelejeme do vymastenej a vysypanej formy. Po upečení Lejkech podávame posypaný cukrom, potretý medom alebo lekvárom.


Možno áno, možno nie – takto mohla vyzerať Posledná večera Pána Ježiša. Židia si potrpia na tradíciách a mnohí ich dodržiavajú. Samozrejme, všetko musí byť kóšer, požehnané. Tieto recepty sú naozaj staré, ale určite si na nich môžeme pochutnať aj dnes.


Júlia Spustová


Foto: archív JS

Komentáre

Tipy a podnety