Novomestský pohár v krasokorčuľovaní - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Po dvoch rokoch opäť súťažne na ľade

Novomestský pohár v krasokorčuľovaní

Preteky sú súčasťou Slovenského pohára v krasokorčuľovaní a súťaží sa v kategóriách od hviezdičiek po juniorov

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM – Krasokorčuliarsky klub v Novom Meste nad Váhom organizuje od roku 2010 s podporou mesta Novomestský pohár v krasokorčuľovaní. Preteky sú súčasťou Slovenského pohára v krasokorčuľovaní a súťaží sa v kategóriách od hviezdičiek po juniorov. Od roku 2016 nesie pohár vo svojom názve meno prvej slovenskej krasokorčuliarky Fedory Kalenčíkovej.

 »»» Pozrite si videoreportáž z časti XII. Ročníka Novomestského pohára

Na konci reportáže uvidíte časť jázd Niny Hozlárovej z Krasoklubu Trenčín, Agáty Kaňkovej z Krasoklubu Púchov a domácej nádeje Elly Bumbal z Krasoklubu Nové Mesto nad Váhom

 »»» Prečítajte si vyjadrenia respondentov z videoreportáže

Eva Simančíková, hlavná trénerka KRASO Nové Mesto nad Váhom: Je to tradičný novomestský krasokorčuliarsky pretek, ktorý je súčasťou slovenského pohára v krasokorčuľovaní a sme veľmi radi, že sa nám ho podarilo zorganizovať po dvoch rokoch, po minuloročnej pauze, takže s drobnými nedostatkami, ale znovu to rozbiehame.

Ella Bumbal, krasokorčuliarka kategórie Mladšie nádeje: Bola som spokojná, lebo som skočila všetky skoky.

Henrieta Macková, trénerka Elly Bumbal: Všetky dvojité skoky sme vyskákali aj piruety sme zatočili, takže sme spokojní, že sa nám to na domácom ľade podarilo.

Libor Hlaváček, baletný majster: Toto je naša Ellka. Je z Nového Mesta nad Váhom, je v kategórii mladšie nádeje a po umeleckej stránke, čo mám ja na starosti, ako baletný majster, tak po umeleckej stránke dotiahla všetko to, čo sme si povedali, splnila všetky veci, ktoré sme si povedali a aj po technickej stránke a po stránke umeleckej to bola jedna z jej najlepších jázd. Urobila si na domácom ľade rekord, takže sme veľmi spokojní.

Eva Simančíková, hlavná trénerka KRASO Nové Mesto nad Váhom: Videla som samozrejme jazdy všetkých našich zverencov. Ella bola posledná, udržala latku, ktorú vysoko nasadili ostatní pretekári z nášho klubu a musím všetkých veľmi pochváliť, lebo naozaj všetci predviedli svoje maximum. Myslím, že si aj urobili svoje bodové rekordy a veľmi pekné umiestnenia. Neviem teda ako skončila Ellina kategória, ale mám pocit, že vyhrala. Mali sme krásne umiestnenie aj v kategóriách starších nádejí chlapci, staršie žiačky i mladšie žiačky.

Peter Hebr, tréner Krasoklub Trenčín: Slečna sa volá Ninka Hozlárová, pochádza z Trenčína a trénujeme v Trenčíne v Krasoklube Trenčín.

Nina Hozlárová, krasokorčuliarka kategórie Mladšie nádeje: Nebolo to zas až také dobré, ale…

Peter Hebr, tréner Krasoklub Trenčín: My vieme zajazdiť oveľa lepšie, pokazili sme teda piruety, čo nás stálo zrejme asi to prvé miesto dnes. Ale nevadí, no šport je taký, raz sme dole, raz hore.

Eva Simančíková, hlavná trénerka KRASO Nové Mesto nad Váhom: Náš pretek nesie meno Fedory Kalenčíkovej, to je bohužiaľ málo známe meno bývalej slovenskej pretekárky, niekoľkonásobnej Majsterky Slovenska a reprezentantky v krasokorčuľovaní, ktorá sa narodila v Novom Meste nad Váhom, emigrovala do USA a minulý rok bohužiaľ zomrela v USA..

Autor: Miroslav Bitarovský, foto: Radovan Rehák

Novomestský pohár Fedory Kalenčíkovej
Eva Simančíková, Krasokorčuliarsky klub Nové Mesto nad Váhom
Ella Bumbal a Nina Hozlárová obsadili prvé dve miesta vo svojej kategórii
Ella Bumbal. Foto Radovan Rehák
Ella Bumbal Kraso Nové Mesto nad Váhom. Foto Radovan Rehák
Nina Hozlárová. Foto Radovan Rehák
Nina Hozlárová v akcii. Foto Radovan Rehák
Nina Hozlárová Kraso Trenčín. Foto Radovan Rehák
Agáta Kaňková. Foto Radovan Rehák
Agáta Kaňková Krasoklub Púchov. Foto Radovan Rehák

Komentáre

Tipy a podnety