V Mariánskej základnej škole hrali rozprávky - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Deň otvorených dverí v réžii tvorivých školákov

V Mariánskej základnej škole hrali rozprávky

Základná škola Mariánska v Prievidzi, ktorá sa za posledných desať rokov formovala do dnešnej podoby modernej školy nového typu pripravila pre rodičov, školákov a predškolákov deň otvorených dverí.

alt test

Pri tejto významnej príležitosti si žiaci v šiestej „B“ a šiestej „C“ pripravili dramatizáciu Dobšinského rozprávok – O dvanástich mesiačikoch a Ako išlo vajce na vandrovku.

„ Naši žiaci si nacvičili rozprávky od Pavla Dobšinského, pretože tento rok máme výročie narodenia Ľudovíta Fullu, ktorý bol dvorným Ilustrátorom Dobšinského rozprávok,“ vysvetľovala kreatívna učiteľka Martina Klesniaková.

»»» Pozrite si videoreportáž z „Dňa otvorených dverí“ na ZŠ Mariánska v Prievidzi

Podľa jej slov všetky dramatizácie Dobšinského rozprávok v 6. a 7. ročníku prebiehali výlučne v réžii detí – všetko si robili sami od výberu rozprávky cez rozdelenie rolí, výrobu kulís, hudby, scenára a kostýmov až po samotnú realizáciu.

„Svoju rolu učiteľa som zredukovala na úlohu asistenta, ktorý deťom počas hodín literatúry iba vytvoril časový priestor na zábavu – aby mohli sami tvoriť, a ktorý im poskytoval pomoc výlučne len na požiadanie – ak potrebovali poradiť, vytlačiť scenáre, priniesť nejaký materiál,“ uviedla Klesniaková.

Nemalú rolu tu zohrali aj triedne učiteľky, ktoré deťom asistovali s poskytnutím priestorov na odloženie kulís a kostýmov, časového priestoru na výrobu kulís a kostýmov počas hodín výtvarnej výchovy a zabezpečením zvukovej techniky.

„Cieľom bola zábava a objavovanie svojich vlastných talentov, spolupráca v kolektíve, kamarátstvo a spoliehanie sa na svoje vlastné sily,“ dodala Martina Klesniaková

Stanislav Vavro

Komentáre

Tipy a podnety