Poznáme mená úspešných reprezentantov - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Ako dopadla anketa Športovec Myjavy za roky 2020 a 2021?

Poznáme mená úspešných reprezentantov

Slávnostné vyhlásenie výsledkov verejnej ankety Športovec Myjavy bralo do úvahy výsledky dosiahnuté za roky 2020 a 2021.

alt test

MYJAVA – V piatok 1. apríla 2022 sa v hlavnej sále Kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov verejnej ankety Športovec Myjavy. Tento raz boli vzhľadom na pandemickú prestávku, kedy sa dva roky podujatie neuskutočnilo, brané do úvahy dosiahnuté výsledky za roky 2020 a 2021. Spolu bolo do 13. ročníka ankety jednotlivými oddielmi telovýchovnej jednoty a verejnosťou nominovaných 45 športovcov, trénerov a kolektívov, z ktorých odborná porota vyberala Trénera roka, Kolektív roka, Objavy roka, TOP športovcov Myjavy – tých bolo tento raz štrnásť a napokon boli do Siene slávy myjavského športu uvedené ďalšie tri osobnosti. Tu vám ponúkame prehľad výsledkov, ako to napokon v prvý aprílový večer dopadlo.

»»» Pozrite si rozhovor s moderátorom večera Marekom Hrinom

Tréner roka 2020 a 2021

Martin Pipa – volejbal – Hlavný tréner extraligového družstva mužov VO TJ Spartak Myjava. Je to tréner, ktorý bol zároveň úspešným hráčom a má na konte 203 štartov v reprezentácií SR. Zároveň pôsobí ako šéftréner volejbalovej mládeže TJ Spartaka Myjava. Tím pod jeho vedením obsadil 2. priečku v extralige mužov v ročníku 2020/21. Družstvo priviedol do európskeho pohára Challenge Cup, aj do stredoeurópskej ligy MEVZA, kde volejbalisti úspešne reprezentujú Myjavu i Slovensko. Je cieľavedomý, veľmi pracovitý, s ľudským prístupom k hráčom. Veľmi nerád prehráva a svoju víťaznú mentalitu sa snaží preniesť aj na hráčov.

Tréner roka 2020 a 2021 – víťaz verejného hlasovania

Jaroslav Moravec – atletika – Tréner Atletického oddielu TJ Spartak Myjava. Atletike sa začal venovať ako žiak a zotrval pri nej až po seniorskú kategóriu. Ako junior získal titul Majster Slovenska v krose na 5000 m. V mužskej kategórií je Majstrom Slovenska v behu na ceste a získal aj 3. miesto na Majstrovstvách Slovenska v polmaratóne. Atletika sa stala súčasťou jeho života a krásy tohto športu sa rozhodol ukázať aj deťom. Pred troma rokmi s manželkou založili atletiku pre deti na Myjave. V tíme sú deti všetkých vekových kategórií a jeho práca postupne začína prinášať svoje ovocie v podobe medailí mladých zverencov. Tí majú za uplynulý rok na konte 13 štartov v Moravsko-slovenskom bežeckom pohári, z ktorého priniesli nielen viac ako 50 medailí, ale aj poháre za celkové víťazstvá v tomto celoročnom podujatí. Deti pod jeho vedením dokážu konkurovať atlétom na celoslovenskej úrovni.

Kolektív roka 2020 a 2021

Mužský tím volejbalistov TJ Spartak Myjava – Myjavskí volejbalisti sú účastníkom Niké Extraligy mužov, stredoeurópskej ligy MEVZA a európskeho pohára Challenge Cup. V sezóne 2020/2021 družstvo obsadilo 2. miesto v extralige mužov a tým dosiahlo svoje zatiaľ historicky najlepšie umiestnenie. V aktuálnej sezóne 2021/22 v európskom pohári Challenge cup hráči postúpili cez izraelský HAPOEL Kfar Saba. V boji o postup medzi osem najlepších sa stretli s tímom CAI TERUEL zo Španielska. Ten doma zdolali a vonku po tuhom boji prehrali až v zlatom sete. V aktuálnej sezóne v rámci extraligy mužov držia spartakovci 3. miesto. Družstvo je tvorené prevažne hráčmi, ktorí pochádzajú z Myjavy a blízkeho okolia.

Kolektív roka 2020 a 2021 – víťaz verejného hlasovania

Tím Detskej atletiky Atletického oddielu TJ Spartak Myjava – Tím funguje v zložení Martina Moravcová, Simonka Dugová, Ninka Foltínová, Dominika Dugová , Dianka Pražienková, Maroš Madluška, Alex Janec a Richard Cibulka. Ide o deti do 12 rokov v kategórii U12. Toto družstvo v Detskom štafetovom krose na 4 x 500 m v krajskom kole v Trenčíne obsadilo 1. miesto. Na celoslovenskom kole v Čunove mu patrila 6. priečka. Z prvenstva sa myjavský tím tešil aj na Majstrovstvách západoslovenskej oblasti družstiev na 1500 m v Nových Zámkoch a v krajskom kole Detskej P-T-S (viacboj družstiev) v Trenčíne. Striebro získal na Olympijskom festivale v Šamoríne  za štafetu na 4 x 60 m.

Objav roka 2020 a 2021

Liliana Barbieriková – volejbal – S volejbalom začala už na základnej škole v prípravke VO TJ Spartak Myjava. Zatiaľ odohrala dve sezóny za Spartak Myjava – MIDI volejbal a jednu sezónu za kadetky. V roku 2020 prestúpila do VK Nové Mesto nad Váhom, kde hrávala za mladšie žiačky, staršie žiačky a kadetky. V roku 2021 bola v širšom kádri reprezentačného družstva dievčat do 16 rokov. V novom súťažnom ročníku začala trénovať s družstvom žien a v novembri 2021 nastúpila ako štrnásťročná v zápase ženskej extraligy. Je najmladšou hráčkou aktuálneho ročníka. Liliana hráva na poste blokárky a univerzálky.

Viktória Hudecová – atletika – Členka Atletického oddielu TJ Spartak Myjava. Zúčastnila sa projektu Čokoládová tretra v šprinte na 100 m pre 6 – 7 ročné deti a v regionálnom kole zvíťazila. Postúpila tak do slovenského finále v Košiciach, kde obsadila 3. miesto. To jej prinieslo postup do Česko-slovenského finále v Ostrave, kde sa umiestnila na fantastickom 2. mieste. Bola členkou víťaznej myjavskej štafety na 4 x 60 m na Olympijskom festivale v Šamoríne. Zúčastňuje sa tiež cestných behov v rámci Záhoráckeho detského bežeckého pohára, kde v roku 2020 zvíťazila a v roku 2021 obsadila 2. miesto.

Paulína Marková – plávanie – Paulínka sa plávaniu venuje od svojich štyroch rokov. Tréningy, na ktoré dochádza z neďalekej Brezovej pod Bradlom, sa stali prirodzenou súčasťou celej rodiny, keďže plávaniu sa venuje aj jej sestra Markétka. Postupným zlepšovaním techniky plaveckých spôsobov sa u nej začali objavovať prvé výsledky a umiestnenia, čo len znásobilo jej chuť na sebe pracovať a zlepšovať sa. V roku 2021 získala na krajských, celoslovenských a medzinárodných pretekoch dvanásť medailových umiestnení. Popri plávaní si rada prečíta zaujímavú knihu, venuje sa aj atletike a stará sa o zvieratká. Obľúbený plavecký spôsob znak a motýlik.

Lukáš Štefík – futbal – Lukáš navštevuje 4. ročník základnej školy v Starej Turej. Futbal začal hrať už v 4 rokoch. Je to veľký talent a patrí medzi najlepších hráčov vo svojej kategórii U11. Je ako malá motorová myš. Lopta musí byť stále jeho. Dokáže posadiť na zem aj dvoch hráčov. Jeho obľúbené kluby sú FC Liverpool a Real Madrid. Vzorom zasa Mohamed Salah. Bavia ho aj iné športy, ako napríklad hokej a plávanie. Otec o ňom hovorí, že je skvelým pomocníkom v domácnosti.

Simon Kňazský – športový rybolov – Simon je nadšeným mladým rybárom, ktorý sa pravidelne zúčastňuje rybárskych súťaží po celom Slovensku, na ktorých sa umiestňuje v prvej trojke. Medzi jeho najväčšie úspechy v roku 2021 patria 2. miesto z detských pretekov na Vodnej nádrži Koválov v kategórii do 15 rokov, 6. miesto v Lige mládeže SR v športovom rybolove – kategória U15 a 1. miesto na Abramis Kinder Feeder Cup na Malom Dunaji v kategórií U15.

Adam Kubovčiak – volejbal – Adam začal volejbal hrať vo svojich 14 rokoch. Je to šikovný, ambiciózny hráč. K tréningom sa stavia zodpovedne a trénuje aj mimo tréningového procesu. Jeho herný post je smečiar a ako kapitán je oporou kadetského tímu. Jeho motiváciou je pôsobiť raz v mužskom tíme pod vedením Martina Pipu.

Objav roka 2020 a 2021 – víťaz verejného hlasovania

Viktória Hudecová – atletika – Členka Atletického oddielu TJ Spartak Myjava. Zúčastnila sa projektu Čokoládová tretra v šprinte na 100 m pre 6 – 7 ročné deti a v regionálnom kole zvíťazila. Postúpila tak do slovenského finále v Košiciach, kde obsadila 3. miesto. To jej prinieslo postup do Česko-slovenského finále v Ostrave, kde sa umiestnila na fantastickom 2. mieste. Bola členkou víťaznej myjavskej štafety na 4 x 60 m na Olympijskom festivale v Šamoríne. Zúčastňuje sa tiež cestných behov v rámci Záhoráckeho detského bežeckého pohára, kde v roku 2020 zvíťazila a v roku 2021 obsadila 2. miesto.

Športovec Myjavy za roky 2020 a 2021

Erik Watzka – Odchovanec myjavského mládežníckeho volejbalu a veľký bojovník, ktorý nerád prehráva. Je to hráč Spartaka Myjava, ktorý sa zaslúžil o 2. miesto volejbalistov v extralige mužov v ročníku 2020/21. Bol juniorským reprezentantom Slovenska a hral aj na Majstrovstvách Európy. Okrem volejbalu sa venuje aj diaľkovému štúdiu v Bratislave.

Nino Kontina – Nino je juniorským nadšencom armwrestlingu, ktorého snaha a poctivý tréning mu začínajú prinášať pekné výsledky na súťažiach. Na Majstrovstvách Slovenska v Prešove v roku 2020 v kategórii U15 obsadil na ľavú aj na pravú ruku 1. miesto. Rovnako sa mu darilo o rok neskôr na majstrovstvách v Revúcej, kde opäť získal zlato v oboch kategóriách. V 1. kole Slovenskej národnej ligy pretláčania vo Veľkom Šariši 2021 získal 2. miesto na ľavú ruku a 1. miesto na pravú ruku. Zúčastnil sa aj Majstrovstiev sveta v Bukurešti, kde v kategórii juniorov U15 obsadil na ľavú ruku 6. miesto a na pravú ruku 10. miesto.

Matúš Kubašák – Ďalší úspešný zástupca myjavského armwrestlingu. V roku 2020 na Majstrovstvách Slovenska v Prešove získal dvakrát 3. miesto v kategórií U21 do 70 kg na pravú aj ľavú ruku a na medzinárodnej súťaži Dobrá Voda Cup obsadil 2. miesto v kategórii U21 do 70 kg na ľavú ruku. V sezóne 2021 na Majstrovstvách Slovenska v Revúcej si na konto pripísal 2. miesto na ľavú ruku a 3. miesto na pravú ruku vo svojej kategórii. Na súťaži Dobrá Voda Cup  sa tešil z prvenstva na ľavú ruku a zo striebra na pravú ruku. A napokon na Majstrovstvách Európy vo Vilniuse obsadil 3. miesto na ľavú ruku v kategórii U21 do 75 kg.

Martin Klimek – Účastník Majstrovstiev sveta v Bukurešti 2021, kde sa v kategórií Senior´s Man do 80 kg na ľavú ruku prebojoval až do finále. V ňom ho zdolal skúsenejší ruský pretekár Omar Nurodinov. Na pravú ruku získal bronz. Na Majstrovstvách Slovenska v Revúcej skončil vo svojej kategórií na ľavú ruku na 3. mieste. Na medzinárodnom podujatí Dobrá Voda Cup na ľavú ruku zvíťazil. V roku 2020 na tej istej súťaži obsadil druhú priečku pri pretláčaní pravou rukou a striebro i bronz si odniesol z českej súťaže Golemova ruka. Takisto druhé a tretie miesto obsadil v 3. kole Slovenskej národnej ligy pretláčania v Námestove.

Matej Horniak – Matej je študentom septimy myjavského Gymnázia. Je juniorským reprezentantom v bežeckom lyžovaní a preteká za Mestský klub lyžiarov Kremnica. V biatlone, rovnako ako jeho sestra Barbora, reprezentuje tím UMB Banská Bystrica. V uplynulej sezóne patrí medzi jeho najväčšie úspechy napríklad 1. miesto v Bielej stope SNP. Na Majstrovstvách Slovenska v biatlone v Osrblí v roku 2020 získal titul majstra Slovenska, 1. miesto obsadil aj v Slovenskom pohári v behu na kolieskových lyžiach a na pretekoch Slovenského pohára v Závažnej Porube.

Barbora Horniaková – Barbora študuje v 2. ročníku Lekárskej fakulty Masarykovej Univerzity v Brne. Je reprezentantkou Slovenskej republiky v bežeckom lyžovaní. V ňom preteká za Mestský klub lyžiarov Kremnica, v biatlone zasa zastupuje tím UMB Banská Bystrica. V roku 2020 obsadila 1. miesto na Majstrovstvách Slovenska v biatlone, rovnako, ako jej brat Matej, získala zlato a titul majsterky Slovenska v Slovenskom pohári v behu na kolieskových lyžiach. V roku 2021 jej patrila prvá priečka v pretekoch Slovenského pohára v bežeckom lyžovaní.

Lukáš Hazucha – Lukáš navštevuje posledný ročník základnej školy v Senici. V sezóne 2020 sa zúčastnil Myjavského aquatlonu, kde skončil na 1. mieste v kategórii Open, Veľkej ceny Trnavy, kde získal 3. miesto za 100 m znak a na Štúrovských stovkách, kde sa tak isto umiestnil na 3. mieste na 100 m znak. V 1. polroku 2021 sa zúčastnil dvoch plaveckých bublín v Šamoríne, kde na kontrolných pretekoch získal jedno 1. miesto, tri 2. miesta a sedem 3. miest. V 2. polroku na krajských, celoslovenských a medzinárodných pretekoch získal 14 medailových umiestnení. So svojimi športovými výsledkami sa mohol zúčastniť Majstrovstiev SR seniorov, kde získal najlepšie umiestnenie 15. miesto v disciplíne 200 m znak.

Richard Giertli – Rišo jazdí na bicykli už od svojho detstva, keď si v Krajnom stavali hlinené skoky. Bicykel sa stal jeho vášňou, dodnes jazdí pre radosť. Prvé preteky si vyskúšal až v roku 2020 za MYBIKES Racing Team, kde sa mu na medzinárodných pretekoch MTB ENDURO v Kálnici podarilo získať 1. miesto. V roku 2021 patrí medzi jeho najlepšie výsledky 2. miesto na Kálnica Bikefest Enduro a rovnako 2. miesto na ENDURO TBK Bratislava.

Matúš Vido – V prvej sezóne footgolfu sa dostal do výberu slovenskej footgolfovej reprezentácie, s ktorou na Majstrovstvách Európy v Maďarsku získal bronzovú medailu. On osobne v prvej sezóne slovenskej footgolfovej tour skončil na 6. mieste. V roku 2021 obsadil 1. miesto v 3. kole Slovenského pohára v Koši, trikrát mu patrilo striebro – v 5. kole Slovenskej tour vo Veľkom Slavkove, v Morghan Footgolf Open v Skalici a na Majstrovstvách slovenských klubov v Skalici.

Ľubomír Galandák – Ľubomír sa venuje motokrosu na profesionálnej úrovni 9 rokov. Za ten čas získal viacero ocenení. Je viacnásobným vicemajstrom Slovenska. V sezóne 2021 tento titul získal opäť  a tiež sa stal držiteľom Slovenského pohára. Reprezentuje Myjavu, aj celé Slovensko na motokrosových súťažiach. Zúčastňuje sa aj na Medzinárodných majstrovstvách Českej republiky a čiastočne aj na Medzinárodných majstrovstvách Maďarska.

Jakub Štetina – Jakub je členom Oddielu karate TJ Spartak Myjava. V auguste 2021 sa zúčastnil Majstrovstiev Európy vo fínskom Tampere, kde sa prebojoval medzi šestnásť najlepších v kategórii kumite  U-21 – 75 kg . Zúčastnil sa aj svetových pohárov seniorov K1 Premier League v Istanbule, v Moskve a najviac sa mu darilo v egyptskej Káhire, kde skončil na 7. mieste. Ďalej nás reprezentoval na Svetovom pohári U-21 v chorvátskom Umagu. Na súťažiach v Bielsko-Biała, Rijeke, v Budapešti a Plzni vybojoval dvakrát 3. miesto. Postúpil aj vo svetovom rebríčku karate. Medzi juniormi U-21 je na 18. mieste a medzi seniormi WKF ranking kumite – 75 kg sa dostal už na 103 miesto.

Lucia Beláková – Študentka 5. ročníka Práva a ekonómie na Právnickej fakulte Univerzity Komenského. Tajomníčka legislatívno-právnej komisie Slovenského olympijského a športového výboru, ktorá od januára 2022 behá za Bratislava Maratón Sport Club. Jej najvýraznejším športovým úspechom za rok 2020 je 2. miesto na Majstrovstvách Slovenska žien do 23 rokov na 5000 m. V roku 2021 získala prvé miesto na viedenskom polmartóne Leopoldilauf (slovenský výkon roka), na ČSOB letnej sérii na 5 km a na Zavarskej sedmičke. Na Majstrovstvách Slovenska na 10 km obsadila tretiu priečku.

Zuzana Durcová – Je študentkou 6. ročníka na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach. Behá za Bratislava Maratón Sport Club. V roku 2020 trikrát obsadila 3. priečku na Majstrovstvách SR na 10 km. Na dráhe, na ceste aj v polmaratóne. Na Letnej univerziáde SR získala 2. miesto na 800 m a 3. miesto na 3000 m. V roku 2021 sa tešila z prvenstva na behu ČSOB Štrbské Pleso na 10 km, tri razy získala striebro – na Majstrovstvách SR v behu do vrchu, na Majstrovstvách SR v cezpoľnom behu družstiev a na polmaratóne vo Viedni. Tretie miesto jej patrilo na Košickom polmaratóne.

Anna Durcová – Fyzioterapeutka a členka Bratislava Maratón Sport Clubu pôsobiaca v kategórii žien nad 50 rokov. V roku 2021 získala titul vicemajsterky v Behu do vrchu veteránov na 11 km a tiež v Cezpoľnom behu družstiev na 8,5 km. Z prvenstva sa tešila hneď päťkrát. A to na Jarnej testovačke ČSOB Bratislava na 10 km, na podujatí ČSOB Night Run Štrbské Pleso na 10 km, na viedenskom Leopoldilaufe na 14 km, vo virtuálnej verzii Národného behu Bratislava – Devín na 11,5 km a napokon na pretekoch Kuchyňkský rundál na 12 km. Bronz a titul Lesov pani získala na podujatí Behaj lesy 2021.

Športovec Myjavy za roky 2020 a 2021 – víťaz verejného hlasovania

Aneta Jancová – Členka Atletického oddielu TJ Spartak Myjava. Na Majstrovstvách Slovenska v krose v Čunove 2021 v kategórii mladších žiačok obsadila 8. miesto. Na Majstrovstvách západoslovenskej oblasti v krose v Nových Zámkoch jej patrilo 1. miesto. Na Majstrovstvách západoslovenskej oblasti v Trnave na dráhe v disciplíne 1500 m takisto bodovala naplno a získala prvenstvo. V rámci Záhoráckeho detského bežeckého pohára, do ktorého je zaradených sedem regionálnych pretekov, skončila v roku 2020, aj v roku 2021 na 1. mieste.

Sieň slávy myjavského športu

Do Siene slávy v rámci 13. ročníka verejnej ankety Športovec Myjavy pribudli ďalšie tri mená – Marta Gotthardová, Jozef Pollák a Samuel Vrablica – in memoriam. Spolu je tak v Sieni slávy aktuálne zapísaných 47 mien.

Marta Gotthardová – V roku 1966 sa stala členkou Hádzanárskeho oddielu TJ Spartak Myjava a začala hrať hádzanú pod vedením pán učiteľa Kročiana. Počas štúdia na Strednej pedagogickej škole v Modre v rokoch 1968 až 1972 reprezentovala svoju školu a hosťovala v TJ ZMDŽ Bratislava. Po skončení štúdia v roku 1973 začala trénovať prípravku v oddiele TJ Spartak Myjava. V roku 1979, po skončení materskej dovolenky, sa okrem pokračovania v trénovaní začala venovať aj aktívnemu hraniu v domácom družstve žien, a to až do roku 1985. Popri trénovaní zastávala aj rôzne funkcie vo výbore Hádzanárskeho oddielu. Počas svojho pôsobenia prešla všetkými mládežníckymi kategóriami, v ktorých hráčky dosahovali výborné úspechy. Vychovala hádzanárky, ktoré našli uplatnenie v reprezentácií, či v rôznych ligových družstvách tak na Slovensku, ako aj v zahraničí.

Jozef Pollák – Narodil sa na Myjave a teraz v marci oslávi 75 rokov. Bol živé dieťa a už odmalička rád športoval. Zo začiatku hral len futbal a na strednej škole vynikal v atletike. Darilo sa mu v disciplínach ako šprint a skok do diaľky. V tomto období hrával naraz futbal aj basketbal. V rokoch 1962/63 postúpili muži vo futbale do divízie I. ligy. Nakoľko zápasov bolo veľa a nestíhal oba športy, musel si medzi nimi vybrať. Nakoniec si vybral basketbal. Na Myjave sa mu začal naplno venovať, najskôr ako hráč, neskôr aj ako tréner a rozhodca. V roku 1973 v basketbale postúpil ako tréner s dorastencami do Slovenskej národnej ligy. Chodil pískať ako rozhodca dorastenecké turnaje a zápasy. Mužskému basketbalu sa venoval až do jeho konca v Myjave. Veľa ľudí ho pozná pod prezývkou Pipso. Celú jeho športovú kariéru mu priezvisko písali len s jedným L.

Samuel Vrablica – Narodil sa v roku 1890 a zomrel 26. júla 1961 na Myjave. Bol to zakladateľ, prvý predseda a mecenáš športového klubu ŠK Myjava, ktorý vznikol 8. augusta 1920. Išlo o priameho predchodcu dnešného futbalového Spartaka Myjava, ktorý si tak v roku 2020 pripomenul storočnicu svojej existencie. Pán Vrablica bol predsedom prvého futbalového klubu v „metropole pod slamou“ desať rokov a ďalej v ňom pôsobil ako čestný predseda. Významnou mierou sa postaral o naštartovanie športového života, o to, aby futbal v Myjave vznikol, prežil všetky počiatočné organizačné i finančné problémy a mal sa vôbec kde na Myjave hrať. V tomto období sa začínali na Myjave postupne rozvíjať rôzne športové odvetvia, oddiely vznikali a zanikali, no prakticky len ten futbalový vydržal celých sto rokov, až do dnešných dní. A to aj vďaka podpore a činnosti pána Vrablicu, ktorý si tak právom svoje miesto in memoriam v Sieni slávy myjavského športu zaslúži.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankety Športovec Myjavy malo aj tento rok svoj dobročinný rozmer. Výťažok z dobrovoľného vstupného na 13. ročník podujatia odovzdal priamo na pódiu kultúrneho domu zástupkyni neziskovej organizácie Sociálne služby Myjava, Bibiane Markovej, prednosta Okresného úradu Myjava a poslanec Mestského zastupiteľstva v Myjave, pán Stanislav Tomič. Išlo o sumu viac ako 460,- €. Sociálne služby Myjava, n. o. organizátori vybrali ako príjemcu výťažku z dobrovoľného vstupného aj preto, že organizácii v uplynulých týždňoch okrem starostlivosti o našich občanov, bohužiaľ, pribudli aj nové povinnosti spojené s pomocou ľuďom utekajúcim z Ukrajiny pred vojnou. V Myjave ich aktuálne evidujeme 140 a sú to ľudia odkázaní na pomoc inej krajiny, cudzích ľudí, potrebujú riešiť ubytovanie, stravu, ošatenie, chcú pracovať, či posielať svoje deti do školy a škôlky.

Je to naozaj obrovský súbor činností, ktoré musia sociálni pracovníci okrem svojich štandardných povinnosti vykonávať. Preto tieto peniaze putovali práve na činnosť Sociálnych služieb Myjava, ktoré najlepšie vedia, ako ich v tejto situácii správne využiť.

Autor: Miroslav Bitarovský, Marek Hrin, Martin Kovanič, foto: Martin Kovanič, Kopaničiarske noviny

Komentáre

Tipy a podnety