Toto sa v osudný okamih stalo! - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Lucia obvinená z vraždy manžela prehovorila:

Toto sa v osudný okamih stalo!

TRENČÍN – Pred sudcu Okresného súdu v Trenčíne sa postavila 33 ročná Lucia. Tú polícia obvinila z vraždy svojho manžela. Útla, zlomená žena prehovorila o pekle, ktoré podľa jej slov prežívala a o tom, čo tragédii predchádzalo. Obmäkčili jej slová sudcu? Ten takto rozhodol.

alt test

Krátko pred deviatou hodinou priviedla policajná eskorta do budovy Okresného súdu v Trenčíne 33 ročnú Luciu. Tú polícia obvinila z obzvlášť závažného zločinu vraždy svojho o dva roky staršieho manžela. Sudca rozhodoval o tom, či poputuje do väzby, alebo strávi čas do súdneho pojednávania na slobode. Mladá žena sa pred samotným rozhodovaním utápala v slzách. Podporiť ju prišli aj jej rodičia. „Pokiaľ nepil, bol dobrý chalan, ale keď si vypil. Aj vodičský mu zobrali, v Čechách aj na Slovensku. Nafúkal 1, 3 promile. Dal si chvíľu pokoj aby neprišiel o robotu, nepil cez týždeň, ale všetko si vynahradzoval cez víkendy. Alkohol bol veľký problém. Mal zákaz aj do miestneho pohostinstva. Až do teraz,“ prezradil utrápený otec Lucii. „Mala už dávno od neho odísť, ani brať si ho nemala. Nechcela nám všetko povedať, aby sme sa netrápili. Ale všetci to vedeli, aj susedia počuli veľakrát krik, len nikoho netrápi čo sa deje za uzavretými dverami,“ pokračoval so slzami v očiach otec.

Takmer na presné poludnie vyšla zo súdnej siene samotná Lucia. Tentokrát bez pút a vrhla sa so srdcervúcim plačom do náručia svojich rodičov.

Toto boli jej prvé slová. „Bola to nešťastná náhoda. Som veľmi vďačná, že ma súd nedal do väzby, tam by som zošalela,“ prezradila vzlykajúca žena, ktorá nateraz do väzby nepôjde, sudca rozhodol o jej stíhaní na slobode.

Podporovaná a podopieraná svojimi rodičmi opísala Lucia nielen desivé okamihy pred samotnou tragédiou, ale aj peklo, ktorým si podľa jej slov za posledné mesiace prechádzala.

„Manžel sa ma snažil zbiť, ja som sa bránila. Do toho zasiahol kamarát, on chcel brániť mňa. To bola sekunda, ani neviem ako som zobrala nožík a manžel sa v tom otočil a ako keby sa naň napichol,“ So slzami v očiach opísala okamihy hrôzy Lucia.

„Nechcela som mu ublížiť, nechcela, vôbec nie. To bolo nešťastná náhoda. Ako keby on chcel na mňa zaútočiť a ja som držala ten nôž. Aj v minulosti viackrát na mňa zaútočil,“ prezradila mladá žena šokujúcu informáciu.

„Oznámenie som podávala ešte minulý rok, ale bolo to riešené ako priestupok. Potom bol rok pokoj, až v piatok mu preplo. Mal potýčku ešte  nejakým pánom. Keď pil jemu tak prepínalo, nevedel o sebe. Keď ma naposledy tak zbil, som sa tak bála o svoj život , teraz som myslela, že čo zlé sa stane. Som zničená, nechcela som ho zabiť, som myslela, že som ho len poškriabala,“ cez slzy pokračovala Lucia, ktorá zo súdu odchádzala v sprievode svojich rodičov.  

Ako prezradil jej obhajca Jozef Podoba, sudca vyhodnotil všetky okolnosti prípady ako aj dôkazy ktoré boli zabezpečené políciou a správne rozhodol  nahradení väzby písomným sľubom.

„Sudca pripustil v záverečnej reči, že sa dá stotožniť s návrhom, žeby mohlo ísť o zabitie. Dva roky znášala fyzické útoky zo strany svojho manžela, bolo tam aj oznámenie  na polícii, kde došlo aj k jej zraneniu. Je to už síce pomaly rok, ale nemáme ho ukončené, ako bolo uzavreté,“ prezradil J. Podoba s tým, že súdu navrhnú prekvalifikáciu v rámci  trestného stíhania. Rozhodnutiu súdu o nevzatí Lucii do väzby sa nepozdávalo prokurátorke a o ďalšom osude Lucii tak bude rozhodovať krajský súd.

Komentáre

Tipy a podnety