Gladiátori sa pobijú o titul - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Úspešnú sezónu budú chcieť zakončiť vytúženým titulom

Gladiátori sa pobijú o titul

Trenčín – Hokejisti univerzitného hokejového klubu Gladiators Trenčín porazili v druhom semifinálovom zápase tím UMB Banská Bystrica 3:0. V sérií, ktorá sa hrala na dva víťazné zápasy (4:1, 3:0) postúpili do druhého finále v klubovej existencii. Gladiátori narazia vo finále na tím UK Praha. Ich ciel je jasný, získať Sekeráš Trophy.

alt test

V druhom semifinálovom zápase začali Gladiátori vo vysokom tempe. Bystričania mali v úvodnej tretine puk na svojich hokejkách oveľa menej ako ich súper. Aj z toho pramenil už v 2. minúte prvý gól Gladiátorov z hokejky Smolku. Ten istý hráč rozvlnil sieť aj v 14. minúte a zvýšil na 2:0. Pohodu na hokejky Trenčanov dal v 18. minúte Škvarka.
V druhej tretine sa hra vyrovnala. Bystričania začali viac hrýzť, ale na brankára Dušáka nevedeli nájsť ten správny recept. V prostrednej časti nedokázali skórovať ani Gladiátori.
Tretia tretina bola pre Bystricu alarmujúca, keďže na zdramatizovanie zápasu a celej série potrebovali streliť tri góly. Po zníženom hernom nasadení zverencov Braňa Jánoša dokázali Bystričania niekoľkokrát pohroziť, avšak neúspešne. V 45. minúte sa po skrumáži pred brankárom Gašparovičom podarilo Gladiátorom skórovať aj po štvrtý krát, no po konverzácií rozhodcov nakoniec gól nebol uznaný. Nakoniec však jediný trenčiansky zástupca v EUHL drámu nedopustil a postúpil do vytúženého finále.

Branislav Jánoš, hlavný tréner Gladiators Trenčín
„Ja som spokojný. Sme vo finále, nejaké ciele sme si dali pred sezónou. Už nám chýba iba ten posledný krôčik a som rád, že chlapci k tomu pristúpili zodpovedne a sme to v čo najkratšom čase ukončili. Praha je pre nás veľká neznáma. My sme odohrali v tejto sezóne len jeden zápas s nimi. Roky predtým to bol vynikajúci tím.. My chceme hrať čo najlepšie a ísť si za tým našim naším vytúženým snom a to je titul.“

Rasťo Harakal

Komentáre

Tipy a podnety