Stretnutie s úspešným režisérom - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Tip na víkend: Pozvánka do kina

Stretnutie s úspešným režisérom

TRENČÍN – Premietanie thrilleru Tieňohra v sobotu v trenčianskom kine osobne uvedie dvojica tvorcov.

Už tento víkend sa môžete osobne stretnúť s jedným z najúspešnejších slovenských filmárov, ktorý má na konte také trháky ako film Čiara, Trhlina, Správa či Jozef Mak. Nový slovensko-český film Tieňohra príde do kín už tento týždeň a v sobotu 9. apríla o 19.40 hodine jeho premietanie v kine v nákupnom centre osobne uvedie dvojica tvorcov.  

„Publikum pred premietaním osobne pozdraví režisér Peter Bebjak. Spolu s ním projekciu uvedie producent Rastislav Šesták,“ pozývajú tvorcovia.

Ako tvorcovia uvádzajú, thriller Tieňohra prinesie na filmové plátno silný príbeh pomsty zdrveného muža. Záchranár z malého mesta Jan Kavka, ktorého stvárnil Milan Ondrík, na začiatku príbehu opustí manželku Evu v podaní Dominiky Morávkovej. „Krátko na to sa Eva stane tragickou obeťou zločinu a z Jana je vdovec, ktorý žije s pocitom, že môže za jej smrť, lebo jej v osudovej chvíli neprišiel na pomoc. Útočisko pred výčitkami nachádza vďaka kamarátovi Michalovi, ktorého úlohy sa bravúrne zmocnil vynikajúci český herec Hynek Čermák v miestnom boxerskom klube. Policajný vyšetrovateľ Dvořák, ktorého si zahral Vladimír Jedlovský, ktorý prípad Evinej smrti vyšetruje, medzitým naráža na viacero podozrivých okolností. Zisťuje, že páchateľ je informátorom pod policajnou ochranou. Jan chce veriť v spravodlivosť a aj v to, že sa s pomocou priateľov dokáže vrátiť do bežného života. Keď si však uvedomí, že vrah by mohol svojmu trestu uniknúť, rozhodne sa konať sám, bez ohľadu na to, aké neisté to je,“ opísali tvorcovia filmu dramatickú zápletku. Rozhodne sa je na čo tešiť.

Foto: archív  Hangar Films

Komentáre

Tipy a podnety