Myjavskí armwrestleri dosiahli historický výsledok - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Druhé miesto z Majstrovstiev Slovenska v Oravskej Lesnej

Myjavskí armwrestleri dosiahli historický výsledok

Myjavskému tímu sa podaril v konkurencii najlepších armwrestlerov historický výsledok, keď sa umiestnili na celkovom druhom mieste klubov za domácimi KASprof Security Bul team Orava.

alt test

MYJAVA – V piatok 1. apríla si prevzali Martin Klimek, Nino Kontina a Matúš Kubašák svoje ocenenia pre TOP športovcov v ankete Športovec Myjavy, v sobotu 2. apríla už ich čakali 30. Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou v najchladnejšej obci republiky – v Oravskej Lesnej.

Vyše 130 súťažiacich z celého Slovenska vytvorilo skvelú atmosféru plnú kvalitných zápasov, v ktorých nechýbali ani siláci z TJ AWK Spartak Myjava. Myjavskému tímu sa podaril v konkurencii najlepších armwrestlerov historický výsledok,  keď sa umiestnili na celkovom druhom mieste klubov  za domácimi KASprof Security Bul team Orava.

V kategórii juniorov U15 zvíťazil na ľavú i pravú ruku Kristián Kubašák z TJ AWK Spartak. Ďalšie dva skvelé výsledky za druhé a tretie miesto si v kategórii Juniori U18 do 65kg na ľavú ruku odniesli Jakub Kováč a Daniel Vaškovič. V rovnakej vekovej kategórii do 70kg zvíťazil Nino Kontina pred druhým kolegom z tímu Markom Petrem. Kontina to skúsil aj u mužov do 70kg, kde bral tretie miesto, aj u juniorov U18, kde dokonca zvíťazil. Podporený ziskom ocenenia v ankete Športovec Myjavy potvrdil svoje kvality na ľavú ruku aj  Matúš Kubašák, prvý v kategórii juniori U21 80kg a tretí v rovnakej kategórii na pravú ruku.

Tréner Martin Klimek skončil prvý v kategórii Disable Men Open Right, druhý v Disable Men Open Left a tretí v Muži 80kg Left. Tam ho dokonca predbehol kolega David Chudík. Myjavské farby reprezentovala v Masters Women Open Edita Kubašáková tretím miestom v pretláčaní na ľavú, i na pravú ruku. V ťažších váhach do 90kg sa presadil víťaz kategórie na ľavú ruku a druhý na pravačku Peter Čeleš.

V junioroch U18 do 65kg opäť Myjavčania brali prvé dve miesta zásluhou Jakuba Kováča a Daniela Vaškoviča. Úspešné ťaženie na sever krajiny zavŕšil v kategórii U18 do 70kg na pravú ruku Matúš Zigo tretím miestom.  Myjavskí armwrestleri sa touto obdivuhodnou zbierkou úspechov na majstrovstvách právom zaradili medzi najúspešnejšie kluby.

Zdroj: Martin Kovanič https://www.kopaniciarskenoviny.sk/ foto: Martin Klimek / TJ AWK Spartak Myjava

Myjavskí armwrestleri dosiahli historický výsledok

Komentáre

Tipy a podnety