Tá najznámejšia sa dočkala aj modernizácie - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Mesto pripravuje fontány na leto

Tá najznámejšia sa dočkala aj modernizácie

POVAŽSKÁ BYSTRICA – Magistrát finišuje s prácami na údržbe fontán. Onedlho začnú mestské fontány spríjemňovať ľuďom slnečné dni.

alt test

Keď sa leto spýta, čo robili v zime, považskobystrickí radní majú jednoduchú odpoveď. „V meste Považská Bystrica sa nachádza viacero fontán, ktoré sú príjemným osviežením počas teplých letných dní. Po zime pravidelne prechádzajú potrebnou údržbou a inak tomu nie je ani tento rok,“ s kľudom môže odpovedať mesto a ako ďalej informovalo, vyčistenie fontán, nový náter či kontrola čerpadiel, to všetko spadá do každoročnej údržby mestských fontán, pred ich spustením do prevádzky. Okrem toho, radnica investuje do fontán v meste aj na ich modernizáciu či rekonštrukciu. Obnovy sa dočkala aj fontána pred okresným úradom.  „Tu bolo potrebné kompletne odstrániť starú dlažbu, ktorá bola zvetraná a nedala sa do nej napustiť voda. Spravili sa nové vrstvy tekutej izolácie a následne náter, ktorý bude modrej farby,“ uviedla vedúca údržby a správy mesta Jana Mičková. Podľa slov primátora mesta Karola Janasa je fontána pred okresným úradom je jedna z najkrajších, ktoré boli vybudované pred mnohými rokmi. „V  jej reliéfoch je znázornená symbolika Mesta Považská Bystrica. Určite si zaslúžila obnovu, preto sme ju zaradili do tohtoročných plánov. V súčasnosti jej blízke okolie využíva okresný úrad ako parkovacie plochy, budeme sa to snažiť  vymyslieť tak, aby sme susedný parčík, skultúrnili a parkovanie obmedzili,“ doplnil primátor.
Okrem pravidelnej údržby a modernizácie chce radnica tento rok oživiť a zmodernizovať aj nasvietenie niektorých fontán. „Úplne nové pribudne pred mestským úradom a staré, nefunkčné obnovíme na fontáne pred výškovou budovou. Zároveň plánujeme oživiť fontánu pri nemocnici a v Parku Ivana Krasku. V oboch prípadoch chceme obnoviť aj oddychovú zónu, “pokračoval  K. Janas s tým, že postup prác ale závisí od počasia. Spustiť fontány v meste má magistrát v pláne už prvého mája.

Foto: archív mesto Považská Bystrica

Komentáre

Tipy a podnety