Hossa sa oficiálne rozlúči s NHL - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Trenčiansky odchovanec podpíše jednodňový kontrakt

Hossa sa oficiálne rozlúči s NHL

Slovenský hokejový krídelník Marián Hossa podpíše s klubom NHL Chicago Blackhawks jednodňový kontrakt, aby symbolicky a oficiálne ukončil svoju bohatú kariéru.

Nedávno mohli hokejoví fanúšikovia vidieť Hossu, ako odovzdáva spolu s bývalými spoluhráčmi striebornú hokejku kapitánovi Jonathanovi Toewsovi za 1000 odohratých zápasov v NHL. Dnes už 43- ročný útočník naposledy nastúpil v drese jastrabov ešte v sezóne 2016/17, kedy musel následne pre zdravotné problémy ukončiť kariéru. V drese Chicaga sa radoval z celkovo troch Stanley cupov (2010, 2013, 2015). Toto obdobie sa v klube a celej NHL považuje za dynastiu Chicaga, kde bol Marián Hossa veľmi platným členom tímu.
Čerstvý člen Siene slávy NHL podpíše zmluvu vo štvrtok 7. apríla pred zápasom so Seattlom Kraken, následne ho čaká aj slávnostný ceremoniál.

„Blackhawks a Chicago majú v mojom srdci špeciálne miesto. Odovzdať sa tejto organizácii v roku 2009 bolo tým najlepším rozhodnutím, aké som kedy urobil. Fanúšikovia ma prijali ako jedného zo svojich, správali sa ku mne tak láskavo, kamkoľvek sme prišli. Odísť do dôchodku ako člen Blackhawks je splnený sen a nevedel som si predstaviť, že by som oficiálne ukončil svoju kariéru v inom klube,“ povedal Hossa pre klubový web.

V najlepšej hokejovej lige sveta nastúpil v základnej časti na celkovo 1309 stretnutí, v ktorých nazbieral 1134 kanadských bodov za 525 gólov a 609 asistencií. Rovnako sa ukázal ako líder aj vo vyraďovacích bojoch, kde odohral 205 zápasov s bilanciou 52 gólov a 97 asistencií.

Rasťo Harakal

Komentáre

Tipy a podnety