Technické služby po novom - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Práca aj pre znevýhodnených

Technické služby po novom

DUBNICA NAD VÁHOM – Vedenie mesta Dubnica nad Váhom má dôvod na radosť. Podarilo sa im získať od ministerstva práce štatút sociálneho podniku pre Technické služby mesta. Takto budú môcť zamestnávať viac ako tridsať percent znevýhodnených zamestnancov.

alt test

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo založiť sociálny podnik, respektíve zmeniť právnu formu spoločnosti Technické služby mesta, ktorá vykonáva pre mesto údržbové práce, kosenie a zabezpečuje služby pre občanov,“ povedal primátor mesta Peter Wolf. Zmenou právnej formy mesto vytvorí priestor pre ľudí, ktorí sú hendikepovaní a majú ťažšie podmienky uplatniť sa na trhu práce.

Podnik už zamesntáva 39 znevýhodnených ľudí, väčšinou so zdravotnými obmedzeniami. „Je tu aj jeden pracovník, ktorý je po výkone trestu odňatia slobody,“ povedala Vladimíra Klačanská, konateľka Technických služieb mesta. „Najväčším benefitom pre mesto je úspora. Miesto dvadsaťpercentnej DPH budeme v súčasnosti účtovať desaťpercentnú, čo je pri minuloročnom obrate úspora dvestotisíc eur pre mesto. Druhý výrazný benefit je, že 75-percent oprávnených mzdových nákladov nám bude kompenzovaných cez príspevky. Takto získanými finančnými prostriedkami budeme vykrývať straty, ktoré v súčasnosti zapríčinilo zdražovanie. Časť chceme použiť na zveľadenie podniku,“ uzavrela V. Klačanská.

Tatiana Michalková

Autor foto: Rasťo Harakal

Komentáre

Tipy a podnety