Bude to úplne nová budova - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Známa budova prechádza rekonštrukciou. A nie hocijakou.

Bude to úplne nová budova

TRENČÍN – Gastrocentrum pod Brezinou prechádza komplexnou rekonštrukciou, z pôvodnej stavby zostane len skelet. Informoval o tom Trenčiansky samosprávny kraj na svojich stránkach.

alt test

Túto budovu pozná každý Trenčan. Teraz ju čaká veľká zmena. Budova školského zariadenia, ktorá slúžila Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Trenčíne ako stredisko praktického vyučovania pre žiakov gastronomických profesií prechádza komplexnou rekonštrukciou. Ako uviedol Trenčiansky samosprávny kraj na svojich stránkach,  budú v ňom vytvorené podmienky na modernú prípravu pokrmov, ktoré zodpovedajú novým trendom v gastronómii a vytvorí sa priestor aj pre zážitkovú gastronómiu. 

„Tento projekt sa pripravoval niekoľko rokov a som rád, že bol úspešný v rámci IROP. Finančná čiastka celého tohto projektu, nielen stavebných úprav, ale aj nákupu technologického vybavenia odborných pracovísk a mobiliáru, je v hodnote 5 mil. eur s DPH. Z toho Trenčianska župa zo svojho rozpočtu zaplatí viac ako 1 mil. eur s DPH, pretože nie všetky výdavky na túto rekonštrukciu a modernizáciu mohli byť oprávnené,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. Ako ďalej župa ozrejmila, komplexná rekonštrukcia pritom zahŕňa zníženie energetickej náročnosti budovy, zateplenie obvodového plášťa, výmenu okien, rekonštrukciu kotolne či vybudovanie bezbariérového prístupu novým osobným výťahom. To však nie je všetko. „Modernej budove bude zodpovedať aj moderné vybavenie, ktoré žiakom priblíži nové trendy v gastronómii a technológii prípravy pokrmov,“ doplnila župa. Svoje nadšenie neskrývala ani riaditeľka SOŠ OaS v Trenčíne Mária Hančinská. „Tešíme sa, že vďaka projektu budeme môcť zvýšiť kvalitu odborného vzdelávania a využívať nové špičkové technologické zariadenia,“ povedala M. Hančinská s tým, že v školskom závode vykonávalo prax striedavo približne 150 žiakov, ktorí sú aktuálne pridelení na zazmluvnené pracoviská školy. Podľa vyjadrenia trenčianskej župy, je stavebná časť projektu naplánovaná na 11 mesiacov a zhotoviteľ sa už pustil do práce. „Bude to úplne nová budova, pretože zostáva len nosná časť stavby, teda oceľová konštrukcia a strop. Ako prvé nás čaká rozoberanie stavby, pričom sa budeme snažiť čo najmenej obmedziť Trenčanov,“ povedal za zhotoviteľa Dušan Jasečko, predseda predstavenstva spoločnosti Keraming, a. s. Trenčín. „Veríme, že zmodernizované Gastrocentrum pod Brezinou spolu so študentmi župnej strednej školy bude môcť už čoskoro privítať zahraničných návštevníkov, ktorí Trenčín navštívia počas najbližších rokov v súvislosti s titulom Európske hlavné mesto kultúry 2026,“ skonštatovala na koniec trenčianska župa na svojej stránke.

Zdroj: TSK

Komentáre

Tipy a podnety