Ochotní dobrovoľníci plietli veľkonočné korbáče - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Ich predajom chcú uhradiť náklady na náročnú operáciu

Ochotní dobrovoľníci plietli veľkonočné korbáče

Natálku Kollárovú čaká dôležitý chirurgický zákrok. V Beckove preto usilovne plietli korbáče. Ich výťažok je určený na pomoc pre toto sympatické dievča.

alt test

BECKOV – Za pomoci ochotných dobrovoľníkov sa v Beckove pokúsili cez víkend upliesť čo najväčší počet veľkonočných korbáčov, ktoré budú následne pripravené na predaj.

 »»» Pozrite si atmosféru počas pletenia veľkonočných korbáčov

 

Výťažok z predaja korbáčov bude použitý na účel pomoci pre Natáliu Kollárovú, ktorá trpí spinálnou svalovou atrofiou (SMA) a to na úhradu nákladov na operáciu chrbtice, ktorú má už onedlho, dňa 9.5.2022 podstúpiť na špecializovanej klinike spinálnej chirurgie v Neustade in Holstein v Nemecku.

„Cieľom tejto akcie je adresná pomoc pre Natálku Kollárovú z Tešedíkova, ktorá v krátkom čase podstúpi operáciu. Práve na úhradu nákladov spojených s touto operáciou sme usporiadali túto akciu s tým, že cieľom je upliesť čo najviac korbáčov, ktoré budeme následne predávať na hrade tu v Beckove počas Veľkej noci a celý tento výťažok z predaja bude určený na spomínanú operáciu,“  prezradil hlavný organizátor akcie Jakub KRIŽAN

Podujatie v Beckove spája dve skutočné a pravé hodnoty a to snaha pomôcť druhému, ako aj ľudové tradície v podobe pletenia veľkonočných korbáčov. Občianskemu združeniu „No limits for Naty“ v spolupráci s Obcou Beckov, vedením Hradu Beckov a miestnou Základnou školu J.M.Hurbana sa to podarilo.

„Na toto podujatie som sa rozhodol prísť preto, aby som podporil mojich kamarátov Križanovcov. Keď som sa dozvedel o tejto akcii a o Natálke Kollárovej, chcel som touto aktivitou prispieť k tomu, aby sa vyzbieralo čo najviac peniažkov a Natálku to posunulo zdravotne vpred,“  povedal jeden z účastníkov akcie Marek SEDLÁČEK.

„Občianske združenie, ktoré zastrešovalo akciu v Beckove, nesie názov „No limits for Naty“. Zaujímavosťou je, že združenie bolo založené pre iné dievča s rovnakým menom, Natálku Križanovú, pretože má zdravotné problémy a my sa jej snažíme pomôcť. Medzitým sme objavili ďalšie dievča, Natáliu Kollárovú a tak sme sa rozhodli pomôcť aj jej,“  vysvetlil tento šľachetný krok predseda združenia Jakub KRIŽAN.

Bližšie informácie o Natálke nájdete na stránke facebook.com/koalanaty alebo ludialudom.sk/vyzvy/12453

 „Obec Beckov je spoluorganizátorom, alebo garantom tejto akcie. Keď táto myšlienka vznikala, dostal som otázku, či by obec podporila takúto akciu. Samozrejme, že áno, pretože my v obci na charitu dbáme a sme zvyknutí tu takéto akcie podporovať,“ povedal Daniel HLADKÝ, starosta obce Beckov.

 Druhá časť tejto benefičnej akcie bude zameraná prevažne na predaj pletených korbáčov s workshopom majstra košikára a prebehne 14. apríla 2022 na Zelený štvrtok na Hrade Beckov.

„Pevne veríme, že sa nám podarí spoločne upliesť čo najväčšie množstvo korbáčov a vyzbierať dostatočné množstvo peňazí na podporu tohto malého dievčatka. Tradície každého človeka sú iné, no rovnaké hodnoty nás dokážu všetkých spojiť. Načiahnime preto svoju ruku a podajme ju tomu, kto ju naozaj potrebuje,” dokončil rozprávanie Jakub KRIŽAN

Text: Miroslav Bitarovský, foto: Marcel Kopčan

Z generácie na generáciu. Otec a syn pri pletení korbáčov
Vydarenej akcie sa zúčastnili aj deti. Tie usilovne maľovali stužky
Prosba o pomoc pre Natálku Kollárovú
Pletenie korbáčov v Beckove
Nádherne pomaľované stužky budú zdobiť jednotlivé korbáče
Celkový pohľad na akciu pletenia korbáčov

Komentáre

Tipy a podnety