Vyskúšajte cyklotraily na Brezine - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Občianske združenie DIVO buduje a udržuje cyklotraily v Trenčíne

Vyskúšajte cyklotraily na Brezine

Občianske združenie DIVO sa zameriava na rozvoj a podporu rôznych druhov športových a outdoorových aktivít, umeleckých a kultúrnych činností pre všetky vekové kategórie. Jednou z činností je aj stavba a údržba cyklotrailov na Brezine.

Občianske združenie DIVO spolu s dobrovoľníkmi už niekoľko rokov buduje a udržuje cyklotrasy na Brezine. Tento rok zorganizovali už v poradí 3. brigádu.

Tibor Rákóczi, koordinátor: „Sme v časti, ktorú cyklisti možno poznajú pod názvom Bezdomovec. Buduje sa tu obchádzka ťažšej pasáže tak, aby bola táto časť Breziny sprístupnená aj cyklistom, ktorí na bicykli netrávia toľko času.”

Jakub Kosák, dizajnér trailov: „Na Brezine je celkovo asi nejakých 5 trailov rôznej obtiažnosti. Je to vyslovene pre ľudí od začiatočníkov až po pokročilých. Dokopy je to nejakých možno 5-6 kilometrov trailov.

Jakub Kosák, dizajnér trailov: „O tie traily sa treba starať, takže minimálne 2-3 krát do roka ich treba vyčistiť po zime od lístia a rôznych popadaných halúzok.”

Občianske združenie DIVO po dohode s mestom Trenčín vytvorilo pod lanovým parkom malý XC okruh. Ten by mal odľahčiť tzv. kyslíkové chodníky, na ktorých častokrát dochádzalo ku kolíziám cyklistov s chodcami a bežcami. Do jesene by chcelo občianske združenie DIVO dobudovať aj veľký okruh okolo celej Breziny, ktorý by mal pospájať všetky štarty na jednotlivé cyklotraily.

Jakub Kosák, dizajnér trailov: „To riešime rovnako, ako to majú rôzne trailcentrá bez lanoviek. Vždy zídeš dole kopec a nejakou cestou hore. Buď cez Kukučínku, alebo máme ešte pripravovaný stúpací trail. Mapu máme, ale taká v lepšom dizajne je ešte v príprave a vlastne všetko to bude aj zdigitalizované bude to na Strave alebo potom u nás na stránke alebo na stránke mesta.”

Tibor Rákóczi, koordinátor: „Robíme to všetko dobrovoľne v rámci toho, aby sme sa mohli potom cez leto voziť. Takže kto chce, môže prísť pomôcť.”

O brigádach, ale aj všetkých akciách, ktoré občianske združenie DIVO organizuje sa dozviete na ich webových a facebookových stránkach. DIVO každoročne organizuje aj sériu závodov s názvom Cyklodivočiny. Týchto závodov sa účastnia aj tí najmenší cyklisti. Prvá bude Časovka 7.mája.

autor: Michal Večeřa

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety