Fenomenálne Partizánčanky to dokázali - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Od budúcej sezóny bude mať Trenčiansky kraj zastúpenie v podobe troch tímov

Fenomenálne Partizánčanky to dokázali

Partizánske – Florbalistky FBK Harvard Partizánske zvíťazili v piatom zápase baráže extraligy žien nad Sláviou Nitra 3:7. Od budúcej sezóny sa predstavia medzi elitou v najvyššej florbalovej lige a pre klub sa začne písať nová kapitola.

1. 4. 2022

12:50

alt test

Finálová séria bola vyrovnaná. Oba celky uchmatli na ihrisku súpera po jednom víťazstve a rozhodovať musel až piaty duel, ktorý sa hral na nitrianskej pôde. Skóre zápasu otvorila Slávia už v 4 sekunde zápasu. Harvard sa nevzdával a v prostrednej časti využil nedisciplinovanosť Nitry a otočil stretnutie vo svoj prospech na 2:5. Zverenkyne trénera Ďuríčka už zápas zo svojich rúk nepustili a v záverečnej tretine pridali ešte dva góly, zatiaľ čo ich súper len po jednom. Od budúcej sezóny bude mať Trenčiansky kraj zastúpenie v podobe troch tímov (Nemšová, Pruské, Partzánske). Harvard dokázal v tejto sezóne získať 22 víťazstiev v 24 zápasoch.

„Splnili sme si cieľ, ktorý sme mali a to je postup. Dievčatá dnes odohrali výborný zápas pred perfektnou atmosférou. Veľmi pekne by som chcel poďakovať fanúšikom, ktorí sem prišli a boli nám šiestym hráčom na ihrisku. Súperovi ďakujem za zápasy, nech sa im darí a nech sa čím skôr vrátia do extraligy,“ zhodnotil pre portál SZFB tréner FBK Harvard Partizánske Dušan Ďuríček.

Foto FBK Harvard Partizánske, Miroslav Slávik

Komentáre