Buď kreatívny a stavaj lego - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

V Trenčíne je kreatívne centrum, kde je prepojená hra so vzdelávaním

Buď kreatívny a stavaj lego

Trenčín – Majú už viac ako šesťročnú existenciu. Nápad vytvoriť nový projekt dostali, keď sa im doma hromadilo veľké množstvo lega. Centrum bolo vytvorené podľa najnovších trendov, aby sa sem deti radi vracali a rozvíjali popri stavaní svoju kreativitu.

Na svojich kurzoch ukazujú prostredníctvom stavebníc lega rôzne prírodné javy. Napríklad na modeli helikoptéry vysvetľujú vztlakovú silu, na modeli kolotoča zase tú odstredivú. Nápad na vytvorenie projektu dostali, keď sa im v domácnosti hromadilo veľké množstvo lega.
„Zistili sme, že v našom meste sú detské kútiky, kde sa deti len strážia, ale nie je tam nejaká žiadna vyššia pridaná hodnota, takže začali sme trošku pátrať, bádať. Zostavili sme celú koncepciu toho. Robievame také kreatívno – vzdelávacie kurzy. Cez tieto naše kurzy si deti trénujú a objavujú svoju kreativitu, objavujú priestorové vnímanie zdokonaľujú sa v tej technike a samozrejme nie v malej miere tým, že sa pracuje v skupinkách, takže zase aj také to partnerstvo, budovanie vzťahov,“ prezradila autorka projektu Andrea Peťovská.

Deti tu pracujú  v skupinách, takže posilňujú aj svoje budovanie nových vzťahov. Vidíme, keď prídu deti, ktoré nemajú trebárs vôbec skúsenosti so vstávaním lega, ako krásne aj tá jemná motorika, ako spolupracujú v skupinkách, ako vedia čítať plániky, čiže to priestorové vnímanie sa tam tie deti učia, pokračovala autorka projektu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety