Vymknutý muž aj vandalizmus - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Mestská polícia Trenčín informuje

Vymknutý muž aj vandalizmus

TRENČÍN – V minulom týždni preverovala a riešila Mestská polícia Trenčín 476 udalostí. Uviedlo mesto na svojej stránke. Vybrali pre vás tri z nich.

alt test

Mestskí policajti v Trenčíne riešili a preverovali aj v uplynulom týždni takmer 500 udalostí. Na pomoc ich privolali k vymknutému mužovi v spodnej bielizni, či agresívnej dvojici, ktorá obťažovala študentov. Kamerový systém mestskej polície odhalil aj ďalšieho nespratníka.

Vymkol sa v spodnej bielizni

V nedeľu 20. marca 2022 o 1:20 h oznámil na linku 159 obyvateľ Medňanského ulice, že niekde smerom od Kasárenskej ulice, kde je penzión Kerola kričí mužský hlas o pomoc. Vyslaná hliadka zistila, že starší muž sa vymkol z ubytovacieho zariadenia len v spodnej bielizni. Vzhľadom k nízkym teplotám mu mestskí policajti poskytli termoizolačnú prikrývku. Lekárske ošetrenie odmietol. Hliadka sa snažila telefonicky skontaktovať s ubytovacím zariadením, no neúspešne. Po zabúchaní na okno otvorila ubytovňu spolubývajúca, ktorá potvrdila, že muž tam býva. Ten sa poďakoval za pomoc a šiel si ľahnúť.    

Obťažovali študentov nadávkami

Na bezplatnú linku 159 zatelefonovala v stredu 23. marca 2022 o 8:36 h pracovníčka vrátnice Piaristického gymnázia a žiadala o pomoc. Dvaja neznámi muži sa dobíjali do budovy, nevpustila ich a oni začali pred vchodom do budovy slovne atakovať a obťažovať prichádzajúcich študentov. Oznamovateľka uviedla, že muži aj jej vulgárne nadávali. Vyslané hliadky našli podľa popisu mužov v blízkej predajni potravín. Po zistení ich totožnosti boli za priestupok proti občianskemu spolunažívaniu doriešení v zmysle zákona.

Poškodil smetný kôš, musí zaplatiť

V stredu 23. marca 2022 o 23:35 h zachytil kamerový systém mestskej polície osobu, ktorá prevrátila kamennú smetnú nádobu na Palackého ulici. Hliadka muža zastihla pri Zlatej Fatime. Nakoľko sa pri zisťovaní jeho totožnosti správal agresívne a pokúsil sa o útek, mestskí policajti použili donucovacie prostriedky – hmaty a chvaty. Následne zistili, že došlo k poškodeniu smetného koša prasknutím. Za priestupok proti majetku musel muž zaplatiť pokutu. Súhlasil aj s uhradením spôsobenej škody spoločnosti Marius Pedersen.

Foto: archív mesto Trenčín

Komentáre

Tipy a podnety