Viete v ktorý deň sa najčastejšie búra? - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Podľa polície je tento deň na cestách najnebezpečnejší

Viete v ktorý deň sa najčastejšie búra?

Ako to vyzeralo na cestách v Trenčianskom kraji od začiatku tohoto roka? Polícia zverejnila štatistiky dopravných nehôd. Ako to na cestách vyzeralo a v ktorý deň sa stalo najviac nehôd?

alt test

Od 01. januára 2022 do 28. februára 2022 došlo na cestách v Trenčianskom kraji k 165 dopravným nehodám. Informovala o tom trenčianska polícia s tým, že ich počet sa zvýšil oproti rovnakému obdobiu minulého roku o 37. „Z toho s následkom na živote alebo zdraví bolo 54 dopravných nehôd Pri dopravných nehodách boli 2 osoby usmrtené, 6 osôb bolo ťažko zranených a 61 osôb ľahko zranených doplnila hovorkyňa trenčianskej polície Danka Adámiková. Najviac sa podľa trenčianskych policajtov v tomto období od začiatku roka do konca februára búralo v stredu. „Najväčší nárast počtu dopravných nehôd bol zaznamenaný v stredu a v sobotu), v pondelok 26 dopravných nehôd. V porovnaní s rovnakým obdobím roku 2021 bol zaznamenaný nárast počtu dopravných nehôd v každý deň v týždni okrem utorka,“ ozrejmila D. Adámiková a ako ďalej uviedla z  pohľadu času vzniku dopravných nehôd bolo za obdobie od 01. 01. 2022 do 28. 02. 2022 najviac dopravných nehôd zaevidovaných v čase od 04.00 do 08.00 hodiny. Najviac vážnych dopravných nehôd sa stalo na cestách druhej triedy. Na diaľnici sa ich udialo 14, čo je o tri viac ako vlani. 

„Najčastejšou príčinou vzniku dopravnej nehody na bolo porušenie povinnosti vodiča a nedovolená rýchlosť jazdy. Najviac dopravných nehôd zavinili vodiči motorových vozidiel , vodičmi nemotorového vozidla nebola zavinená žiadna dopravná nehoda, chodcom boli zavinené 4 dopravné nehody a deťmi 2 dopravné nehody,“ uzavrela D. Adámiková. 

Komentáre

Tipy a podnety