Užívate si slnečné lúče? Dlho to však nepotrvá - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Na Slovensko sa rúti výrazná zmena počasia

Užívate si slnečné lúče? Dlho to však nepotrvá

Vychutnávate si nielen predĺžené dni po zmene času, ako aj slnečné lúče? Nie na dlho. Podľa meteorológov nás počas nadchádzajúcich dní čaká pomerne výrazná zmena. Nevyhne sa ani Trenčianskemu kraju.

alt test

Napriek tomu, že vonku už je jarné počasie a slnečné lúče sú čoraz príjemnejšie, zima ešte svoje posledné slovo nepovedala. Podľa odborníkov na počasie z portálu imeteo.sk, do našej oblasti sa prepadne chladnejší vzduch, ktorý môže priniesť sneženie aj do nižších polôh

„Priebeh počasia počas uplynulých dní a týždňov bol pomerne rovnaký, prevládalo prevažne stabilné počasie. Zrážok bolo mimoriadne málo a zrážkový deficit sa výrazne prehlbuje, čo už v niektorých oblastiach začína spôsobovať problémy. Naviac, po okraji týchto rozsiahlych tlakových níži do našej oblasti prenikal chladnejší a suchší vzduch, čím bol marec slabo teplotne podpriemerný. Všetko sa už čoskoro zmení. Pred nami sú posledné hodiny stabilného a veľmi teplého počasia. No už teraz sa blíži zmena, ktorá prinesie výrazný zvrat v charaktere počasia,“ informoval portál imeteo.sk s tým, že začiatok týždňa bude ešte príjemný a teplý.

„Prvé dni nového týždňa nás však zmena počasia ešte nečaká. Čaká nás pomerne teplý pondelok a utorok. Teploty by počas dňa mali ísť na celom našom území až nad hranicu +15 °C, pričom v najteplejších oblastiach nášho územia sa teploty dostanú aj cez hranicu +20 °C. Takéto počasie však dlho nevydrží,“ doplnili odborníci na počasie a jedným dychom dodali, že prídu zrážky a vpád chladného vzduchu.

„V utorok počas dňa začne oblačnosť na našom území pribúdať a postupne sa pridajú aj zrážky. Výraznejšie zrážky však ešte nečakajte. Tie prídu až v strede týždňa a naše územie konečne zasiahnu výraznejšie zrážky. Tie by mohli priniesť aj niekoľko desiatok milimetrov zrážok. V oblasti hôr by do konca piatka mohlo spadnúť aj 40 mm zrážok,“ predpovedal portál imeteo.sk počasie na najbližšie dni, s tým, že ani zima sa ešte v nasledujúcich dňoch len tak ľahko nevzdá a čaká nás riadna „aprílová divočina“.

„Slovensko čaká sneženie. Pred nami je tak prudké ochladenie, ktoré prinesie dokonca aj návrat sneženia. Pneumatiky tak ešte neprezúvajte. Vyzerá to tak, že tohtoročný apríl začne skutočne bláznivým počasím. Teploty pôjdu ešte nadol. Na celé naše územie sa vrátia nočné mrazy a na severe územia bude mrznúť aj počas dňa,“ uzavreli meteorológovia z portálu o počasí.

Komentáre

Tipy a podnety