Pozrite sa, čím sa budú môcť pochváliť v Beluši - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Viete čo je to pumptracková dráha?

Pozrite sa, čím sa budú môcť pochváliť v Beluši

BELUŠA – Milovníci adrenalínových športov zbystrite. Belušania sa už onedlho budú môcť pochváliť špičkovou dráhou pre bicykle, kolobežky, skateboardy, či korčuliarov. Jej dokončenie sa blíži ku koncu. Pozrite sa ako to tam vyzerá.

alt test

Rastú ako huby po daždi. Na Slovensku už vzniklo viacero pumptrackových dráha a tešia sa čoraz väčšej obľube. Jednou sa budú môcť onedlho popýšiť aj v Beluši. Čoskoro na ňu budú môcť vyraziť prví nadšenci, do jej dokončenia už nechýba veľa. „Počas tohto týždňa sa intenzívne pracuje na asfaltovaní pumptrackovej dráhy v areáli v Hloži,“ informovala obec a zároveň apelovala na všetkých nedočkavcov, aby ešte chvíľu vydržali.  „Hoci vyasfaltovaná dráha môže budiť dojem, že je spravená, prosíme návštevníkov ihriska, aby dráhu nepoužívali. Počas víkendu sa bude pracovať na úprave trate a jej okolia, kto by mal záujem prísť pomôcť, je vítaný,“ adresovala obec Beluša prosbu s výzvou všetkým nedočkavcom, ako aj tým, ktorí by chceli priložiť ruku k dielu.

Ako uviedli autori myšlienky – nadšenci z Občianskeho združenia Strážovská stopa,  ich cieľom je  vybudovať pumptrack – dráhu pre bicykle, ktorá je jedinečná tým, že namiesto pedálovania sa na generovanie rýchlosti využíva pohyb tela. „Túto dráhu si vedia užiť všetky vekové kategórie a je vhodná pre menej skúsených, ale aj pre výkonnostných jazdcov. Dráha bude mať asfaltový povrch, čím umožníme jej využitie aj pre kolobežkárov a korčuliarov,“ upresnili tvorcovia s tým, že týmto projektom by  radi oslovili hlavne mladú generáciu, ktorú by takto motivovali k pohybovej aktivite. „V okolí dráhy by sme tiež chceli vybudovať oddychovú zónu s lavičkami a prvkami na cvičenie s vlastným telom, kde by sa mohli stretávať ľudia a tráviť tak spolu čas,“ doplnili a podľa ich slov tohoto prínosom projektu bude miesto, kde sa bude stretávať mládež a aktívne rozvíjať svoje schopnosti.

„V jednej časti bude Pumptrack. Vedľa pumptracku v projekte počítame so skateparkom s betónovým povrchom a plochou cca 200 m2. Ten budú môcť využívať jazdci na skateboardoch, kolobežkách, in-line korčuliach a bmx bicykloch.

Dráha pumptracku má tri hlavné časti. Základný trojuholník s dĺžkou 56 m a prvkami vhodnými aj pre začiatočníkov. Druhá časť s dĺžkou 88 m a klasickou pumptrackovou charakteristikou. V tretej časti sa odpája 89 m tažšia línia so skokmi, na ktorých sa dajú prevádzať triky. Všetky tri časti sa dajú pri jazde kombinovať. Pri kompletnom dokončení získame pumptrack o celkovej dĺžke 233 m,“ opísali vznikajúcu dráhu nadšenci z občianskeho združenia.

Foto: archív obec Beluša, OZ Strážovská stopa

Na pumptracku stále prebiehajú stavebné práce
Na pumptracku stále prebiehajú stavebné práce
Pri Beluši vyrastá špičková dráha pre bicykle, kolobežky, skateboardy, či korčuliarov
Takto to bude vyzerať
Belušania sa budú mať čím pochváliť

Komentáre

Tipy a podnety