Kadeti vycestujú na palubovky súperov - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Do akcie pôjdu cez víkend aj staršie žiačky

Kadeti vycestujú na palubovky súperov

Trenčín – Kategória kadetov basketbalového klubu AS Trenčín mala v poslednom zápase na dosah ďalší cenný skalp v podobe rovesníkov z Levíc. Tentokrát to však na tradičný basketbalový klub nestačilo a o výhre hostí rozhodli dva koše v záverečnej minúte (62:68). Už tento víkend ich čakajú ďalšie ligové zápasy. Do akcie vybehnú aj staršie žiačky vedené trénerkou Šoltésovou.

28. 3. 2022

19:49

alt test

Kadeti basketbalového tímu AS Trenčín narazia už najbližší víkend na silné mužstvá Trnavy a Bratislavy. Oba zápasy sa odohrajú na palubovkách súperov. Zverenci Tomáša Nebusa budú chcieť nadviazať na bojovný výkon z posledného odohratého zápasu proti Leviciam. Práve proti rovesníkom z južného Slovenska bojovali ako levy, keď o osude stretnutia rozhodli koše v záverečnej minúte zápasu. Cez víkend uvidíme v akcii aj staršie žiačky, ktoré sa predstavia na palubovkách Lozorna a Petržalky.

BK AS Trenčín – ŠBK Junior Levice 62:68

Body AS:
Pabiš 22, Sollár 13 (15 doskokov), Heleš 12 (10 doskokov), Pira 7, Greguš 6, Stručka 2.
Basketbalový klub z juhu Slovenska je jeden z prvých cenných skalpov z dielne trenčianskych kadetov. Aj v ďalšom vzájomnom zápase chceli chlapci ukázať vytrvalosť, nezlomnosť a zlepšenie herného prejavu.
Už prvý polčas predznamenal, že to bude veľmi zaujímavá bitka. Po prvej štvrtine to bolo 12:14 v prospech Levičanov. Po prvom polčase 26:32.

Trenčania mali v ďalšej fáze zápasu najväčší problém v premieňaní košov Práve ich súper bol tomto meradle lepší a v tretej štvrtine im začal viac odskakovať.
V poslednej štvrtine druhého polčasu však zverenci Tomáša Nebusa zaradili piaty stupeň prevodovky a Levičanom začali dýchať na krk. Nakoniec rozhodla posledná minúta zápasu , kedy sa v nej Levičanom podarilo premeniť dva rozhodujúce koše. Konečné skóre bolo 62:68.

„Bol to krásny vyrovnaný zápas. Aj našou bojovnosťou sme zápas dokázali v závere zdramatizovať. Rozhodovalo sa v poslednej minúte. Škoda tej prehry, ale opakujem, že sa každým zápasom približujeme k tým najlepším a to nás teší,“ zhodnotil tréner kadetov Tomáš Nebus.