Zábery skazy z miesta nešťastia - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Ohnivé peklo na železničnej stanici. Takto to tam vyzeralo

Zábery skazy z miesta nešťastia

NOVÉ MESTO nad VÁHOM – V nedeľu sme vás informovali o požiari osobných železničných vozňov, ktoré boli odstavené na železničnej stanici v Novom Meste nad Váhom, ktorý vypukol krátko po pol štvrtej popoludní. Dnes si môžete v galérii pozrieť ako to tam vyzeralo.

alt test

V nedeľu, krátko po pol štvrtej hodine popoludní bol ohlásený požiar osobných železničných vozňov, ktoré boli odstavené na železničnej stanici v Novom Meste nad Váhom. „Už keď som vyrazil z Moravského Lieskového som videl hustý čierny dym nad mestom. Keď som prechádzal okolo železničnej stanice videl som niekoľko hasičských áut a plamene šľahajúce z vlakovej stanice. Vyzeralo to celkom zle,“ opísal očitý svedok. Bojovať so živlom okamžite smerovali desiatky profesionálnych ako aj dobrovoľných hasičov. „Na miesto udalosti boli postupne vyslaní štrnásti príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Nového Mesta nad Váhom a Trenčína so siedmimi zásahovými vozidlami. Počas zásahu profesionálnym hasičom asistovali aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru z obcí Hôrka nad Váhom a Pobedim,“ informoval Marián Petrík z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne. „Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiarom sú zasiahnuté dva osobné vozne zo železničnej súpravy určenej na likvidáciu. Po likvidácii požiaru, krátko po siedmej hodine večer bolo požiarisko skontrolované termovíznou kamerou a odovzdané zástupcovi Železníc Slovenskej republiky,“ doplnil M. Petrík s tým, že pri udalosti sa nikto nezranil a príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Prípadom sa zaoberajú aj muži zákona. „Na základe doterajších zistení, v čase okolo 15:33 hod. mal neznámy páchateľ úmyselne založiť oheň v interiéri železničného vozňa odstaveného na 19. staničnej koľaji, následkom čoho vznikol požiar, ktorý sa rozšíril na ďalšie vozne a stĺp trakčnej podpery. Celkovo bolo požiarom poškodených až 8 vozňov,“ uviedla trenčianska policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová a dodala, že poverený príslušník Oddelenia železničnej polície začal trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. „V prípade zistenia páchateľa a dokázania viny, hrozí za tento skutok trest odňatia slobody až na jeden rok,“ ozrejmila K. Kuzmová.

Polícia v súvislosti s vyšetrovaním tohto skutku žiada prípadných svedkov o pomoc. „Ak ste videli v nedeľu 20.03.2022 v poobedňajších hodinách pohybovať sa podozrivú osobu alebo osoby v obvode Železničnej stanice v Novom Meste nad Váhom, prípadne by ste vedeli poskytnúť akékoľvek informácie, ktoré by prispeli k objasneniu tohto skutku, oznámte to osobne na najbližšom útvare Policajného zboru, prípadne na bezplatnom telefónnom čísle 158 alebo formou súkromnej správy na Facebooku Polícia SR – Trenčiansky kraj,“ obrátili sa muži zákona na verejnosť.

Foto: Hazz Trenčín, Dobrovoľný hasičský zbor obce Pobedím, Polícia SR Trenčiansky kraj

Komentáre

Tipy a podnety