„Matikár“ z Trenčína zabojuje o prestížne ocenenie - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

V top 30-ke učiteľov z celého Slovenska má zastúpenie aj Trenčín

„Matikár“ z Trenčína zabojuje o prestížne ocenenie

TRENČÍN – Stane sa Učiteľom Slovenska 2021 „matikár“ z Trenčína? Učiteľ Slovenska je ocenenie inšpiratívnych a výnimočných učiteľov základných a stredných škôl naprieč Slovenskom, uvádzajú na svojich stránkach organizátori prestížneho ocenenia Učiteľ Slovenska.

Kto sa stane Učiteľom Slovenska za uplynulý rok? Podľa organizátorov  je tohtoročná TOP 30-ka finalistov naozaj pestrá a nachádzajú sa v nej učitelia a učiteľky z celej krajiny. „Najviac, až 23 percent ich je z Trenčianskeho kraja. Dve tretiny finalistov sú ženy, tretinu tvoria muži. Nájdu sa medzi nimi dokonca aj dvojice z rovnakej školy,“ upresnili organizátori s tým, že v apríli bude vyhlásená TOP 10 a spustí sa aj hlasovanie o Cenu verejnosti. Kto sa stane Učiteľom Slovenska 2021 a kto získa Cenu verejnosti sa podľa organizátorov dozvie verejnosť na slávnostnom galavečeri v máji.

Jedným z kandidátov na zisk prestížneho ocenenia, ktorý sa dostal do Top 30,  je aj nadšený matematik Tomáš Mikulovský, ktorý je učiteľom matematiky na gymnáziu v Trenčíne. Založil vlastný kanál na sociálnych sieťach MaTYkár, kde vysvetľuje matematiku takým štýlom, ktorý dokáže zaujať aj tých najväčších odporcov nie veľmi populárneho predmetu. Ako sám priznal, výučbové videá, ktoré pripravuje, sú vhodným doplnkom vo vzdelávaní. „Nie každý pracuje rovnakým tempom. Snažím sa  poskytnúť materiál, ktorý si môžu doma v pokoji opätovne pustiť,“ vysvetlil Tomáš Mikulovský a jedným dychom dodal, že práve vďaka  svojmu kanálu na youtube dokázal matematiku dostať takmer do každej domácnosti. Podľa jeho slov, hľadá aj iné spôsoby výučby ako prostredníctvom klasických učebníc. Aj vďaka tomu jeho popularita rastie nielen medzi žiakmi, ale aj medzi kolegami ako aj rodičmi. Podarí sa sympatickému, mladému učiteľovi z Trenčína získať prestížne ocenenie?

Foto: archív Matykár

Komentáre

Tipy a podnety