Florbalistky Partizánskeho zabojujú o extraligu - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Po víťazstve v 1. lige ich čaká extraligová baráž proti Slávii Nitra

Florbalistky Partizánskeho zabojujú o extraligu

Partizánske – Florbalistky FBK Harvard Partizánske sa stali víťazkami 1. florbalovej ligy žien. Svojho súpera Tempish CAPITOL Floorball Club porazili vo finálovej sérií 2:0 na zápasy (10:4, 9:8 sn). Už zajtra ich čaká súboj o prestížnu extraligovú miestenku s tímom Slávia Nitra.

alt test

Finálový súboj 1. florbalovej ligy splnil očakávania. Bola to bitka dvoch najlepších mužstiev po základnej časti. V prvom zápase florbalistky Harvardu predviedli lepší výkon a nedopustili žiadnu drámu. Druhý zápas mal úplne opačný dej, keď sa muselo rozhodovať až v samostatných nájazdoch. Tentokrát už na domácej palubovke Partizánčaniek ponúkol zápas skutočnú reklamu na florbal. Harvard však 13 sekúnd pred koncom zaskočili hráčky Capitolu a poslali stretnutie do predĺženia. Ani v ňom však gól nepadol a rozhodovalo sa až v následných samostatných nájazdoch kde si rozhodujúci gól pripísala Papierniková.  
„Očakávali sme, že aj tento duel bude podobný ako predošlé tri, no súper hral výborne a bolo to super vyvrcholenie celej súťaže s dramatickým koncom. Fanúšikovia, ktorých prišlo hodne, za čo im ďakujeme, si určite prišli na svoje. Počas zápasu sa nám žiaľ zranili ďalšie hráčky, no nezlomili sme sa, práve naopak sa dievčatá zomkli a zabojovali aj za ne a dotiahli to do konečného víťazstva,“ zhodnotil pre portál SZFB tréner Harvardu Dušan Ďuríček.

Pre tím FBK Harvard Partizánske sa sezóna v žiadnom prípade ešte nekončí. Už zajtra začínajú svoju púť o vytúženú extraligu žien. Proti nim nastúpi posledný tím extraligovej tabuľky Slávia Nitra. V sérii hranej na tri víťazné zápasy sa už zajtra začína na pôde Nitry. Pri prípadnom postupe by mal Trenčiansky kraj extraligové zastúpenie v podobe troch tímov (Pruské, Nemšová, Partizánske).
 

Foto : fbkharvard.sk

Rasťo Harakal

Komentáre

Tipy a podnety