Mladí florbalisti AS Trenčín kraľujú regionálnej lige - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Regionálna liga západ pod taktovkou mládeže AS

Mladí florbalisti AS Trenčín kraľujú regionálnej lige

TRENČÍN – Pohľad na tabuľkové poradie v mládežníckych kategóriách regionálnej ligy západ hovorí jasnou rečou. Kategória mladších, starších žiakov a dorastu AS Trenčín sa vyhrieva na prvých miestach. Okrem toho nezaháľa ani prípravka, kde sa však tabuľkové umiestnenia neuvádzajú, keďže v týchto ligách je najdôležitejšie, aby si deti v prvom rade zahrali.

alt test

V mladších žiakoch má FBK AS Trenčín zastúpenie v podobe dvoch tímov (bieli, červení). Červení kráčajú bez prehry už dve sezóny a bieli majú veľkú šancu postúpiť do play-off z druhého miesta. „Toto je vizitka dlhodobej a koncepčnej práce so širokou základňou mládeže. Nikdy som žiadneho hráča nenechal sedieť na lavičke, nikdy som nikomu nepovedal, že je náhradník a vždy som sa snažil aj slabším hráčom dať šancu ukázať sa a neodpisovať ich,“ povedal tréner mladších žiakov Peter Klapita.
Starší žiaci sú na tom podobne ako mladší. Rovnako majú súťažné zastúpenie v podobe červených a bielych. Červení tento rok ešte neprehrali a majú najlepší útok aj obranu.  Bieli sú na tretej priečke s 21 bodmi. „Systematická práca s mládežou začína prinášať ovocie. Pravidelne náročné spoločné tréningy starších žiakov a mladších žiakov zamerané na všetky potrebné činnosti vo florbale sa odzrkadľujú aj v priebežnej tabuľke starších žiakov,“ zhodnotil Patrik Meliš, ktorý je trénerom starších žiakov. Dorastenci v súťažnej kategórii západ dokázali nastrieľať viac ako 160 gólov. Najlepší útok a nula v kolónke prehier je zrkadlom toho, že dvere na majstrovstvá Slovenska majú jasne otvorené. „Čo sa týka herného prejavu, sú tam veci, na ktorých tiež chceme v tomto období popracovať, takže je stále čo zdokonaľovať a my sme pripravení ísť za naším vysneným cieľom,“ povedal tréner dorastencov Lukáš Kuzl.

Rasťo Harakal

Komentáre

Tipy a podnety