Havarijný stav Plážového kúpaliska v Bojniciach vyvolal širokú diskusiu - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Poslanecký prieskum načrtol viacero riešení

Havarijný stav Plážového kúpaliska v Bojniciach vyvolal širokú diskusiu

Havarijný stav Plážového kúpaliska v Bojniciach, ktoré je v správe technických služieb vyvolal na poslednom mestskom zastupiteľstve širokú diskusiu, výsledkom ktorej bol návrh na vykonanie poslaneckého prieskumu.

alt test

„Mali sme možnosť si prezrieť objekty, ktoré sa tu nachádzajú. No a záverom za mňa, ak teda môžem povedať je to, že katastrofálny až katastrofický stav zariadenia, strojovne, elektroinštalácie. Jednoducho, to čo obsluhuje a to čo potrebujeme k tým bazénom, je úplne v dezolátnom stave,“ konštatovala poslankyňa Mestského zastupiteľstva Antónia Kováčová Píšová.

„Pokiaľ bude možné otvoriť tento areál, budem to podporovať. Avšak moja iniciatíva bude hlavne smerovať k tomu, aby čím skôr bola prichystaná a spracovaná projektová dokumentácia celého areálu, nakoľko ako všetci vieme na Hornú Nitru majú smerovať nemalé zdroje a jednou z oblasti má byť aj cestovný ruch,“ povedal mestský poslanec Maroš Greschner, ktorý sa o problematiku plážového kúpaliska zaujíma už 13 rokov.

„Osobne som za to, aby  sa sprevádzkovalo plážové kúpalisko v rámci letnej turistickej sezóny a aby slúžilo všetkým obyvateľom v okolí. Situácia ale je taká, že je tu havarijný stav a musíme etapovite riešiť túto celkovú situáciu,“ uviedol zástupca primátora mesta Bojnice Jozef Hatvanyi.

Podľa slov Greschnera je nutné v prvom rade vypracovať projektovú dokumentáciu celého areálu a následne hľadať finančné prostriedky, ktoré by mali byť nasmerované do rôznych oblasti na Hornú Nitru  – jednou z nich má byť aj cestovný ruch.

„Situácia je taká, že by sme chceli získať finančné prostriedky buď cez transformáciu Hornej Nitry, alebo formou grantov, respektíve dotácií. Určite budeme hľadať výzvy, do  ktorých by sme sa pustili,“ dodal Hatvanyi.

Stanislav Vavro

Komentáre

Tipy a podnety