Zamestnanci súdov opäť protestovali - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Súdna mapa opäť rozvírila vášne v Trenčíne

Zamestnanci súdov opäť protestovali

TRENČÍN – O prácu by malo prísť v prvej vlne približne tisíc ľudí a v ďalšej niekoľko stoviek, tvrdia odborári z Odborového zväzu justície. Pred Krajským súdom v Trenčíne protestovali proti súdnej mape.

alt test

Niekoľko desiatok ľudí nielen z Trenčína, ale aj Považskej Bystrice či Bánoviec nad Bebravou protestovalo v utorok dopoludnia pred budovou Krajského súdu v Trenčíne. Takmer 100 zamestnancov súdov poslalo ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej  jasný odkaz.

„Dnes má Národná rada Slovenskej republiky prerokovávať Vládny návrh zákona o zriadení správnych súdov. Aby boli správne súdy zriadené súhlasíme, dokonca sme o to volali už dávno pred rokom 2017. Nesúhlasíme však s tým, aby pani ministerka ohýbala právo a v rozpore s legislatívnymi pravidlami chce k návrhu pripojiť „pozmeňovák“, výsledkom ktorého bude rušenie krajských súdov napriek tomu, že jej tento vládny návrh neprešiel parlamentom,“ uviedla Marta Božková členka predsedníctva Odborového zväzu justície a jedným dychom doplnila, že protestné zhromaždenia budú pokračovať v hlavnom meste a pravdepodobne aj v ďalších okresných mestách 22 marca.

Mnohí protestujúci potvrdili, že rušenie súdov by pre nich dokonca znamenalo stratu zamestnania. „Som proti tomu aby sa súdy zrušili, nevidím v tom význam. Pre mňa by to znamenalo, že stratím prácu,“ prezradil Daniel Bašo z Považskej Bystrice. Viac sa o tejto téme dočítate v najbližšom vydaní týždenníka Terajšok.

Komentáre

Tipy a podnety