Vlado Kulíšek vydal novú knihu - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Od Vietnamu po Čínu

Vlado Kulíšek vydal novú knihu

TRENČÍN – Známy trenčiansky mím Vlado Kulíšek precestoval s pantomímou takmer celý svet a teraz o tom napísal aj knihu. Minulý týždeň bola uvedená do života.

Pre známeho míma je kniha Od Vietnamu po Čínu siedma kniha v poradí. Ako sám hovorí, je iná ako tie predošlé. „Tie ostatné boli príbehy z Trenčína, viazali sa na jedno určité podujatie. Toto je kniha mojich zážitkov z ciest, kde som hral a čo som robil,” hovorí Vlado Kulíšek.

Pri práci na knihe čerpal aj z mailov, ktoré na cestách písal domov. V knihe sa skrývajú veselé aj menej veselé príhody z ciest s umením a za umením. Predstavujú prierez tvorbou a prácou míma. „Svojim kamarátom stále hovorím tieto príhody a potom si hovorím, čo to budem stále len rozprávať, poďme to spísať.”

Ku zrode knihy svojím spôsobom prispela aj pandémia. „Vtedy som prestal trochu hrať a vzbĺklo vo mne, že skúsme spísať zopár príbehov. Ako som to začal písať, tak sa to zbieralo a zbieralo, až zrazu si hovorím – poďme z toho spraviť knihu.”

V knihe je veľa príbehov aj z Trenčína, no Vlado Kulíšek precestoval s pantomímou takmer celý svet. Sám však dodáva, že nejde o cestopis v pravom slova zmysle. „Ľudia, ktorí radi cestujú, si možno radi prečítajú, aké zážitky sa dajú zažiť v Amerike, Číne alebo iných ázijských krajinách,” opisuje Kulíšek. „Je to širokospektrálna kniha pre malých aj veľkých.”

Nikdy si nemyslel, že bude písať knihu o svojich predstaveniach, a tak najväčším problémom bolo zohnať fotografie. „Bol trochu problém ich zohnať, ale myslím, že sa to nakoniec podarilo.”

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety