Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Považská Bystrica
Púchov

V zápase sa presadili tradiční strelci

Bierovce – Opatovce potvrdili proti Záblatiu úlohu favorita

Trenčín – V úvodnom zápase jarnej časti 6. ligy zvíťazil tím Veľkých Bieroviec – Opatoviec nad Záblatím 0:3. Na Štadióne na Sihoti rozhodli o svojej výhre Bierovčania tromi gólmi v rozpätí 15 minút.

Na neutrálnej pôde na Štadióne na Sihoti nastúpil tím Záblatia ako domáce mužstvo. Favoritom zápasu boli Bierovce, ktoré predvádzali v jesennej časti vysokú efektívnosť. Zápas začal z oboch strán opatrným dojmom. Veľkú šancu na otvorenie skóre mali Záblatčania, ale pokus minul bránku. Bierovciam postupne začali vychádzať rýchle prechody do útoku a vytvárali si čoraz viac streleckých pokusov. Skóre zápasu otváral v 24. minúte Bulko, ktorý sa najlepšie zorientoval po rohovom kope. Záblatie bolo solídne na lopte, ale rýchle brejky súpera im robili vrásky na čele. Na 0:2 zvýšil krásnou strelou Sivák, ktorý si preniesol streleckú formu aj do jarnej časti. O štyri minúty neskôr bolo už 0:3. Úspešný exekútor bol najlepší strelec prvej polovice ligového ročníka Barták. Rovnako ako jeho spoluhráč z útoku Sivák, aj on vyslal vynikajúci projektil.
Po zmene strán pôsobilo Záblatie odhodlanejším dojmom. Bierovce sa opierali o svoje trojgólové vedenie a zbytočne sa nehrnulo do útoku. V strede poľa sa súperilo o loptu, čo pridalo na fyzickejšom futbale. Záblatie si vytvorilo niekoľko sľubných šanci, ale skórovať sa im nepodarilo. Bezgólový druhý polčas znamenal prvé tri body v jarnej časti pre Bierovce- Opatovce.

Jakub Agafon, hrajúci tréner TFK 1939 Záblatie

Vedeli sme, že majú veľmi kvalitných útočníkov, čo sa neskôr aj ukázalo. Súper bol dnes veľmi efektívny a zápas sme si pokazili nevýraznou pätnásťminútovkou. V druhom polčase sme hrali na troch obrancov a skúsili sme niečo urobiť s výsledkom, no žiaľ to sa nepodarilo.“

Roman Kadák, hlavný tréner TJ SPP V. Bierovce – Opatovce
„My sme zo začiatku vyčkávali, pretože sme vedeli, že má Záblatie nejaké posily. Máme kvalitných útočníkov a premenili sme vytvorené šance. Oni mali za stavu 0:0 takisto šance, ale našťastie gól nepadol. V druhom polčase sme to nechceli otvoriť a zbytočne sa hnať dopredu.“