Historicky prvá ligová výhra - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

Kategória žiačok nadviazala uplynulý víkend na juniorov

Historicky prvá ligová výhra

TRENČÍN – Cez víkend pokračovali ďalšie ligové zápasy mládežníckych kategórií basketbalistov BK AS Trenčín. Pozornosť sa hlavne upierala na kategóriu žiačok, ktoré nastúpili na palubovke Trnavy.

4. 3. 2022

16:08

Žiačky sa naposledy stretli s Trnavou ešte koncom októbra a v odvete im mali za dve porážky čo odplácať. Kategória žiačok má vždy počas jedného dňa dva zápasy. Trenčianske žiačky majú formu, ktorá má vzrastajúcu tendenciu. Veď pred dvomi týždňami mali na lopate aj tím z Banskej Bystrice, keď viedli celý zápas, ale nakoniec prehrali 22:26. V prvom zápase proti Trnave nastúpili žiačky vo vysokom tempe. Pre dievčatá svietil aj veľmi nádejný stav po prvom polčase, no koncovka žiačkam absolútne nevyšla, keď stratili koncentráciu. Po prvom zápase však prišla porada a mladé dievčatá začali do bodky plniť pokyny hlavného trénera. Obrovská bojovnosť priniesla nakoniec historicky prvé víťazstvo žiačok.

Richard Ďordai ml. hlavný tréner žiačok: „Na prvý zápas proti Trnave sme nastúpili s cieľom odohrať dobrý zápas a pokúsiť sa o prekvapenie. V prvom polčase sa nám to darilo, no bohužiaľ druhý polčas už nebol podľa našich predstáv a podľahli sme súperovi, ktorý si zaslúžil za druhý polčas jednoznačne vyhrať. Začali sme strácať ľahké lopty, a to sa prejavilo v rýchlych protiútokoch od súpera, z ktorých sme dostali veľa košov. Pred druhým zápasom sme si povedali, čo chceme zlepšiť, aby sme sa vyvarovali chýb, ktoré nastali v prvom zápase. To sa nám podarilo a zápas sa vyvíjal tak, ako sme chceli. Baby predviedli neskutočnú bojovnosť, vďaka ktorej zdolali ťažkého súpera z Trnavy. Chcel by som ešte raz poďakovať babám za predvedený výkon a teším sa na ďalšie víťazstvá.“

Prvý zápas: BK AŠK Slávia Trnava – BK AS Trenčín 40:27. Body AS: Liptáková 7, Durásová 5, Molnárová 4, Lipková 3, Panáková 2, Bernátová 2, Vida 1, Novotná 1, Mojsilović 1, Škultétyová 1.

Druhý zápas: BK AŠK Slávia Trnava – BK AS Trenčín 27:29. Body AS: Kozáková 12, Molnárová 6, Škultétyová 5, Novotná 2, Vida 2, Kikušová 2.

Rasťo Harakal

Foto : AS Trenčín basketbal

Komentáre