Víkendové zlepšenie v podaní starších žiačok - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Basketbalistky tímu BK AS Trenčín sa cez víkend ukázali v dobrom svetle

Víkendové zlepšenie v podaní starších žiačok

Trenčín – V sobotňajšom basketbalovom zápase v kategórií starších žiačok privítali domáce basketbalistky AS Trenčín tím Piešťanských čajočiek. Hosťujúci tím, ktorý patrí medzi tradičné basketbalové kluby bol pred zápasom jasným favoritom, no definitívu potvrdili až v druhom polčase. O deň neskôr to však bola úplne iná pesnička, keď im naše hráčky sekundovali po celý zápas a súperovi boli viac ako vyrovnaným partnerom.

Mladé Trenčianky sa od úvodného hvizdu nenechali zahanbiť a predvádzali svoj nadštandardný výkon. Ich prechod z obrany na útočnú polovicu súpera im v úvodných pasážach zápasu vychádzal. Rýchle prihrávky a aktívna hra im prinášala ovocie. Piešťanské čajočky však naše hráčky aj napriek bojovnosti v úvodnom polčase nepustili ani jeden krát do vedenia a dôvod ich úspešnej hry bola excelentná koncovka. Basketbalistky AS Trenčín neskladali zbrane ani v druhom polčase, no v počiatočnej fáze zápasu sa začali ukazovať basketbalové skúsenosti z dielne Piešťan. Úlohu favorita definitívne potvrdili v druhom polčase, keď domácich prekonali vo väčšine herných situáciách a zápas nepustili z rúk.

BK AS Trenčín – Piešťanské Čajočky 29:77

Body AS: Křenová 11, Liptáková 5, Suchá 2, Palušná 2, Molnárová 2, Novotná 2, Durásová 2 (10 doskokov), Hlucháňová 2, Vida 1

Anna Mária Šoltésová, trénerka starších žiačok „Dievčatá nastúpili na zápas veľmi zodpovedne a plnili pokyny v obrane aj v útoku, ktoré sme si povedali. Žiaľ, ten druhý polčas nám ušiel a veľa ľahkých košom sme nedokázali premeniť. Nestíhali sme sa vracať do obrany a ich rýchle protiútoky nám robili problémy. Pre dievčatá je veľmi dobré, že si môžu zahrať proti takémuto súperovi a sami vidia, že sa každým zápasom posúvajú dopredu.“ 

V nedeľu to bolo oveľa viac vyrovnanejšie. Poučené z chýb zo sobotného zápasu nastúpili staršie žiačky s absolútne iným odhodlaním. Po prvej štvrtine bolo na výsledkovej tabuli skóre 13:18 v prospech domácich. Solídny herný prejav pokračoval počas celého stretnutia. Aj to ukazuje, že staršie žiačky sa opäť posunuli. Napriek prehre vládne v tíme spokojnosť.

Piešťanské Čajočky – BK AS Trenčín 58:43

Body AS: Seifertová 10, Suchá 9, Křenová 9, Hlucháňová 6, Liptáková 5, Durásová 4 (12 doskokov).

Rasťo Harakal

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety