Československá biliardová špička v Trenčíne - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Jubilejný 10. ročník kvalitne obsadeného biliardového turnaja

Československá biliardová špička v Trenčíne

TRENČÍN – V známom trenčianskom biliardovom podniku sa stretli vyznávači tohto džentlmenského športu, aby si to rozdali na jubilejnom 10. ročníku Československého turnaja Federal Cup 2022. V Trenčíne si biliard nachádza v posledných rokoch stabilné miesto. Svedčí o tom aj kvalitné hráčske obsadenie tohto turnaja. Hralo sa podľa pravidiel hry číslo 9. Víťazstvo si nakoniec odniesla Česká Republika, ktorá zvíťazila 11:6.

Len málokto vie, že rivalita českých a slovenských biliardových hráčov sa posledných desať rokov meria v Trenčíne. Turnaj si v našom meste našiel pevné miesto a môžu zato aj dobré vzťahy biliardových zväzov Česka a Slovenska. Tento rok otvára Slovenský biliardový zväz už svoju 30. sezónu, takže my nie sme žiadni nováčikovia. Na turnaji sa stretli účastníci majstrovstiev Európy a majstrovstiev sveta,“ povedal predseda Spolku športového biliardu v Trenčín Martin Tomša. Okrem iného sa v našom meste venujú aj mládeži, ktorá má záujem nahliadnuť do tohto športu. „Od marca začíname tréningy na pravidelnej báze, ktoré budú prebiehať pod odborným dozorom. Kto má záujem, pokojne môže prísť. Je to výborný šport najmä na psychiku,“ pokračoval Martin Tomša.

Výsledok mravčej práce

Turnaj sa za posledné roky považuje za jednu z najväčších biliardových akcií na Slovensku. „Veľká vďaka patrím tým, ktorí vymysleli túto myšlienku porovnávať českú a slovenskú biliardovú špičku. Je to forma turnaja, ktorá je zaujímavá aj pre oko diváka, pretože sa pri stole striedajú aj jednotlivci aj dvojice. Počas celého turnaja hráme hru číslo 9, ktorá je podľa môjho názoru jedna z tých ťažších hier, hlavne teda čo sa týka stratégie premýšľania,“ vysvetlil Samuel Koniar, ktorý je predsedom Slovenského biliardového zväzu.

V začiatkoch sa pohybovalo okolo slovenského biliardu pár desiatok ľudí. Dnes je aktívnych biliardových členov približne 350 a popri náraste členskej základne pribúdajú aj biliardové herne na Slovensku. „Aj vďaka dotáciám sa nám darí zúčastňovať sa z roka na rok na viacerých zahraničných turnajoch. Z tých juniorských máme viacero medailí a dokonca sme priniesli aj medailu z majstrovstiev sveta. To všetko sú výsledky, ktoré sa nám podarilo dosiahnuť dlhodobou mravenčou prácou a obetou ľudí, ktorých to baví,“ poznamenal Samuel Koniar. Biliard je na Slovensku doplnkovým športom, no aj vďaka zahraničným úspechom našich pretekárov sa teší čoraz väčšej obľube.

Rasťo Harakal

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety