Boli sme bodka a už sme možno aj machuľa – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Aktuálne počasie
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Juniori nadviazali na úspechy starších žiakov a kadetov

Boli sme bodka a už sme možno aj machuľa

TRENČÍN – Po reštarte súťaží naplno zarezávajú aj mladí basketbalisti klubu AS Trenčín. Začiatkom roka si pripísala zápasový debut najmladšia kategória v klube a teda mužstvo prípravky. Okrem prípravky sa dobrými výsledkami prezentovali aj starší žiaci, ktorí sa po hernej stránke zlepšujú každým zápasom a v klube hovoria, že o nich ešte budeme počuť. Výhru si pripísali aj kadeti, ktorí porazili tím z Levíc. Ten patrí medzi tradičné basketbalové kluby. Juniori to majú ako najstaršia kategória najťažšie. Ich konkurencia má oproti nim niekoľkoročný predstih, ale každým jedným tréningom rastú. Minulý víkend sa im podarilo premiérovo zvíťaziť na palubovke MBK Karlovka Bratislava 56:67.

. Foto:
.
.
.
.
.
.

Najnovší basketbalový prírastok v klube je kategória prípraviek, ktorá svoj historicky prvý zápas odohrala proti Považskej Bystrici. Tím bol zložený z dievčat aj chlapcov a malí Trenčania neboli pred zápasom favoritom, keďže tím Považskej bol zložený vyložene len z chlapcov. Zápas sa nakoniec skončil po predĺžení v prospech AS Trenčín 40:50. „Klobúk dole pred prípravkou, ktorá dá sa povedať len trénovala a nemala žiadne skúsenosti so zápasmi. Som veľmi šťastný, že sa im podaril takýto úspech a teším sa na ich ďalšie predstavenie, dodal nadšene manažér klubu Richard Ďorďai.

Veľký pomocník a ďalší míľnik

K rozvoju herného prejavu basketbalistov v klube popri tréneroch prispel aj basketbalový trenažér, ktorý majú v klube AS Trenčín ako vôbec prví na svete. Trenažér slúži na zdokonaľovanie streľby, ktorá sa v súčasnom basketbale ukazuje ako najdôležitejšia zručnosť. Každý z trénerov si môže po tréningu pozrieť počet úspešných alebo neúspešných bodov, ktoré hráči dosiahli. Trenažér sa dá nastaviť do deviatich polôh. Okrem iného klub prerobil basketbalové koše na školách Hodžova 37 a na Novomeského ulici.

V dobrom svetle sa ukázala kategória kadetov, ktorá si vo februári pripísala veľmi dôležité víťazstvo. „Poraziť Levice je ďalší skvelý výsledok, keďže Levice sú známe svojou kvalitnou basketbalovou mládežou. Získať skalp Levíc bol z pohľadu celého klubu ďalší veľký míľnik. Myslím si, že keď sme tu začínali s basketbalom, tak sme boli taká bodka a dnes sme už na basketbalovej mape taká machuľa,“ pokračoval s úsmevom Ďorďai.

Juniori ukázali tímového ducha

Najstaršiu kategóriu juniorov má na starosti bývalá reprezentačná pivotka Mária Felixová. „Oni basketbalovo rastú, pretože je vidieť ako chcú na sebe pracovať. V tréningoch sa musíme sústrediť na detaily, ktoré ich súperi majú už dávno zvládnuté, keďže basketbal hrajú podstatne dlhšie. Čo ma však veľmi mrzí, je, že sa museli kvôli režimu OP zo súťaže odhlásiť tímy Handlovej a Banskej Bystrice, s ktorými sme hrali vyrovnanú partiu,“ prezradila Mária Felixová. 

Uplynulý víkend sa práve juniorskej kategórií podaril historický zápis. Na palubovke Bratislavskej Karlovky dokázali zvíťaziť 56:67. Tento výsledok znamenal historicky prvé súťažné víťazstvo pre juniorskú kategóriu. Len nedávno sme navštívili vedenie klubu a rozprávali sme sa, že v junioroch sa to už  musí zlomiť a zdá sa, že chlapci to vypočuli a do bodky splnili.  

„Ako prvé musím chalanom zo srdca pogratulovať k prvej výhre. Zaslúžia si to ako odmenu za ich prístup ku tréningom a naozaj tvrdej práci, ktorú na nich odvádzajú. Proti Karlovke boli najväčším faktorom straty lôpt, ktorých sme mali za celý zápas iba 9! Verím, že táto výhra nás ešte viac nakopne a do konca sezóny to nebude jediné víťazstvo, z ktorého sa budeme tešiť,“ chválila svojich zverencov ich trénerka Mária Felixová.

Rasťo Harakal

Foto : AS Trenčín basketbal

Komentáre

Tipy a podnety