Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Považská Bystrica
Púchov

O víťazovi sa rozhodovalo až v záverečnej tretine

Florbalovú bitku o Trenčín zvládlo lepšie 1. FBC

Trenčín – V dohrávke 14. kola florbalovej extraligy mužov pútal najviac zápas trenčianskych rivalov. Florbalové derby zvládol napokon lepšie domáci tím 1. FBC Trenčín, ktorí zdolal FBK AS Trenčín 7:3 (2:2,1:0,4:1). Úvodná tretina priniesla až štyri góly, po dvoch na oboch stranách. V druhej polovici prostrednej časti sa tretím gólom dostal 1. FBC prvýkrát v zápase do vedenia. Momentum stretnutia prišlo až v záverečnej časti, keď vstrelilo domáce 1. FBC štyri góly a rozhodlo tak o zisku troch bodov.

Úvodný gól stretnutia strelili hostia, keď sa v 2. minúte presadil Kusenda. Svoju streleckú fazónu potvrdil o necelú minútu Kvasnica, ktorý vyrovnal na 1:1. Druhýkrát dostal do vedenia AS Trenčín opäť Kusenda, ktorému naservíroval prihrávku Matejka. Aj na druhý gól hostí dokázal odpovedať Kvasnica, ktorému v tejto sezóne padajú góly ako na bežiacom páse. Po prvej časti bol tak stav vyrovnaný 2:2.

Taktika hostí bola v prostrednej časti opäť solídna defenzíva, ktorú podporovali veľmi rýchle brejky. Domáci išli prvýkrát v zápase do vedenia, keď sa v 36. minúte presadil Pelczarski. V druhej tretine videli diváci iba jeden gól a domáci si do záverečnej tretiny niesli jednogólové vedenie 3:2.

Do dvojgólového vedenia išli domáci v 43. minúte, keď skóroval Repka. Kontaktný gól v 48. minúte hosťujúceho AS prišiel z hokejky Strieženca. Stav stretnutia 4:3 vyzeral pre hostí nádejne. V 56. minúte však nedopustil drámu Kráľovič, ktorý zvýšil na 5:3. AS skúsilo ešte hru bez brankára, ktorú Virga potrestal. V poslednej minúte si vyskúšali hru bez brankára aj domáci a po strele kapitána Mituchu uzavreli stretnutie na 7:3.