Asociácii dopravnej zdravotnej služby došla trpezlivosť – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Aktuálne počasie
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Otvorený list premiérovi

Asociácii dopravnej zdravotnej služby došla trpezlivosť

Na vodičov dopravnej zdravotnej služby, vodičov a pilotov záchrannej zdravotnej služby úplne zabudli. Návrh z dielne Ministerstva zdravotníctva, ktorý schválila vláda Slovenskej republiky s nimi nepočíta pri vyplácaní jednorazovej 350 eurovej odmeny. Po niekoľkých nevypočutých výzvach smerom ku kompetentným sa obrátili priamo na premiéra Slovenskej republiky.

alt test
. Foto:
.
.

Aby prišla sanitka so zdravotníkom k pacientovi, musí v nej byť logicky vodič. Tí sú dôležitou súčasťou tímu, ktorí zachraňuje životy. Po návrhu z dielne Ministerstva zdravotníctva, na základe ktorého vláda Slovenskej republiky dňa 17.12.2021 schválila vyplatenie koncoročných finančných príspevkov vo forme 350 EUR odmien všetkým zdravotníckym pracovníkom, sa však práve vodiči sanitiek cítia podvedení. Na odmenu nemajú nárok. Po nevypočutých volaniach po prijatí zmeny, sa obrátili priamo na Eduarda Hegera a dúfajú, že ich hlasy budú vypočuté.

„Obraciame na Vás v mene takmer tisícky profesionálov pracujúcich v dopravnej zdravotnej službe a záchrannej zdravotnej službe na Slovensku,“ stojí v úvode listu, ktorý predseda Asociácie dopravnej zdravotnej služby Michal Bahelka zaslal premiérovi. „V nadväznosti na mediálne vyjadrenia Vladimíra Lengvarského, ministra zdravotníctva SR, malo dôjsť k predloženiu návrhu, ktorého obsahom malo byť riešenie predmetnej veci tak, aby do kategórie osôb, ktoré majú nárok pre vyplatenie finančných príspevkov vo forme 350 EUR odmien boli zaradení aj vodiči dopravnej zdravotnej služby a vodiči a piloti záchrannej zdravotnej služby, ktorí podľa platnej legislatívy nemusia byť zdravotníckymi pracovníkmi.

Podľa nám dostupných informácií však k predloženiu takéhoto návrhu na rokovanie vlády Slovenskej republiky zo strany Ministerstva zdravotníctva SR k dnešnému dňu stále nedošlo, a to i napriek skutočnosti, že od prijatia pôvodného návrhu uplynul už viac ako mesiac,“ upozorňuje asociácia v liste premiérovi s tým, že stanovené podmienky pôsobia vo vzťahu k vodičom a pilotom dopravnej zdravotnej a záchrannej zdravotnej služby diskriminačne, nezmyselne a znamenajú nenaplnenie zmyslu a účelu, ktoré sa týmito finančnými príspevkami sledovali. „Uvedené sa priamo negatívnym spôsobom dotklo takých ľudí, ktorí v tejto ťažkej dobe v prvej línii nasadzujú svoje zdravie v boji s ochorením COVID-19. Podotýkame, že zo samotného „350-eurového príspevku“ nezostane pracovníkom v zdravotníctve po zaplatení daní ani 300 EUR, čo je suma, ktorú dostávajú dôchodcovia iba za to, že prejavia ochotu
nechať sa zaočkovať.

Rozdelenie pracovníkov v zdravotníctve na dve kategórie, pričom jedna na príspevok nárok má a druhá nie, spôsobuje u vodičov a pilotov uvedených zdravotných služieb oprávnený pocit nespravodlivosti a morálneho nedocenenia významu ich neľahkej práce,“ dodali rozhorčení vodiči. „Vzhľadom na vyššie uvedené skutočnosti si Vás touto cestou dovoľujeme požiadať o zabezpečenie nápravy v predmetnej veci v tom smere, aby na účely vzniku nároku pre vyplatenie finančných príspevkov vo forme 350 EUR odmien došlo vo vzťahu k vodičom dopravnej zdravotnej služby a vodičom a pilotom záchrannej zdravotnej služby k odstráneniu podmienky ich zaradenia medzi zdravotníckych pracovníkov, a aby aj týmto zamestnancom bola prejavená úcta za ich prácu vykonávanú v tomto neľahkom obdobia tieto odmeny im mohli byť riadne vyplatené,“ žiadajú vodiči sanitiek. Otvorený list v plnom znení uverejňujeme v galérii.

Komentáre

Tipy a podnety