Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Považská Bystrica
Púchov

Vyjadrenie útočníka Lukáša Paukovčeka

Zlý úvod stál Duklu zápas

Hokejisti trenčianskej Dukly podľahli v 33. kole Tipos extraligy na domácom ľade Nitre 3:6. „Vojaci“ nebodovali tretíkrát za sebou a v zápase pohoreli opäť na koncovke. Zápas rozhodli tri góly na začiatku úvodnej tretiny.

Uplynulo len 32 sekúnd zápasu a Nitrania sa už radovali z úvodného gólu z hokejky Holešinského, ktorý je aj v nominácií Craiga Ramseyho na olympijské hry. Onedlho hrali hostia presilovú hru a na 0:2 zvýšil Bajtek. Vojaci sa nevedeli v úvode skonsolidovať a svedčil o tom aj tretí gól Corgoňov z hokejky Tvrdoňa. Po treťom góle sa porúčal z bránky Bowns, ktorého nahradil Valent. Po veľmi ťažkom úvode začali trochu hrýzť aj domáci, keď na 1:3 znížil po dobrej robote Hudeca za bránkou Paukovček. O dve minúty sa mohli Trenčania opäť radovať, ale hosťujúci brankár Honzík rovnako ako v piatok čaroval, keď na ňom stroskotal produktívny Mahboud.

Dva góly v rozpätí minúty
Ani v druhej časti nemali Trenčania dôvod na úsmev. Dva góly v rozpätí minúty im definitívne skrížili plány na víťazstvo. Najprv sa presadil Rais a potom Buček. Trenčania dokázali odpovedať gólom Šveca, ktorý znížil na 2:5. Na konci druhej tretiny potiahol akciu Hudec, ktorý výbornou prihrávkou našiel Paukovčeka, ale ten si vylámal zuby na Honzíkovi. Dukla tak išla do tretej tretiny s trojgólovým mankom.

Opäť slabá efektivita

Dukla nechcela v záverečnej tretiny skladať zbrane a predvádzala útočnejší hokej ako Nitrania. To však neprinášalo žiadne ovocie a opäť sa potvrdilo, že sa Vojaci trápia v tejto sezóne najmä v efektivite. Tú potvrdil pri prihrávke Tybor, ktorému ako keby nebolo súdené dávať v tomto ligovom ročníku viac gólov. V 54. minúte zvýšil z modrej čiary Mezei. Dvojica Mahboud – Tybor sa napokon dočkala, keď Tybor obkrúžil bránku a našiel Mahbouda, ktorý vystrelil do odkrytej bránky. Dukla neoplatila Nitre prehru z piatka a prehrala 3:6. Vojaci nebodovali už tretíkrát v rade a v nedeľnom zápase to bol pre nich opäť zápas s mizivou efektivitou.