Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Odveta na domácom ľade už v nedeľu

Proti Corgoňom bez bodu

Hokejisti Dukly Trenčín prehrali v piatkovej predohrávke 50. kola našej hokejovej extraligy, keď nestačili na Nitru 2:1. O výhre Nitry rozhodli dva góly v úvodnej tretine zápasu. Dukla mala v záverečnej časti veľa šancí a potrebný tlak, ale stroskotala na hosťujúcom brankárovi. Už v nedeľu čaká Duklu na domácom ľade proti hokejistom Nitry odveta.

alt test

Trenčín mal pôvodne nastúpiť na ľade druhého Zvolena a Nitra si mala merať sily proti Novým Zámkom. Pre pozitívne prípady v tímoch sa museli zápasy odložiť. Vojaci sa teda stretli s Corgoňmi. Dukla chcela napraviť proti Nitre nevydarený výkon z posledného zápasu proti Košičanom. Opak bol však pravdou. Práve domáci sa ujali vedenia už v úvodnej minúte, keď sa po buly presadil Marek Tvrdoň. V 7. minúte mal na hokejke vyrovnanie Mahboud, ale domáci brankár Honzík bol proti. Práve 28-ročný brankár sa ukazoval ako rozdielový hráč. Tak ako sa úvodná tretina začala, tak sa aj skončila. V 19. minúte zvýšil na 2:0 Martin Volko.

Na začiatku druhej časti mal dve sľubné príležitosti Samuel Buček, ale Ben Bowns podržal svoj tím. Koncom druhej tretiny začal predvádzať aktívnejší hokej aj Trenčín, no efektivita bola na bode mrazu. V 15. minúte mal najväčšiu šancu Trenčanov Krajč, ale svoj únik nezakončil úspešne. Vojaci nevedeli počas druhej tretiny nájsť recept na výborného Honzíka, vďaka ktorému držala Nitra dvojgólové vedenie.

Trenčania naplno zabrali až v poslednej tretine. V 42. minúte prihral Starosta Valachovi, ktorý spätnou prihrávkou našiel Bezúcha, ale ten si po obrovskej šanci neotvoril strelecký účet v zápase. Zníženie na 2:1 prišlo o 2 minúty, keď sa presadil Valach. Dukla dobíjala bránku hostí častými streleckými pokusmi, no proti bol Honzík. Hlavný kormidelník Trenčína Tero Lehterä si zobral na konci zápasu timeout, aby svojich zverencov ešte vyburcoval k vyrovnaniu. Následne neuspel ani pri odvolaní brankára. Dukla mala obrovskú šancu v posledných sekundách zápasu, ale skóre sa žiaľ nemenilo.