Mládež sa vrátila na športoviská – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Aktuálne počasie
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

V Trenčíne majú deti veľký záujem športovať

Mládež sa vrátila na športoviská

TRENČÍN – Podľa nových nariadení, vydaných len nedávno, sa môže vrátiť na športoviská aj mládež. Mládežnícke kategórie amatérskych športov nemohli vykonávať plnohodnotný tréningový proces ako aj hrať zápasy. Návrat detí na ihriská a palubovky sa podaril, ale podľa súčasnej situácie nevieme dokedy. Globálne je u detí v našom meste o športy aj napriek vynúteným prestávkam stále veľký záujem. No čoraz častejšie prerušovanie športových aktivít deťom ako aj ich trénerom určite neprospieva.

alt test

Basketbalový klub AS Trenčín má momentálne viac ako 100 členov, ktorí sa pomaly vracajú na palubovky. Deťom z florbalového klubu AS Trenčín takisto neprestal chutiť tento šport, keď ich je do tréningového procesu zapojených rovnaký počet, ako pred pozastavením súťaží. Návrat na športoviská absolvuje aj futbalová akadémia klubu AS Trenčín „Po výpadkoch spôsobených pandémiou sme sami očakávali, aké zanechajú následky na chlapcoch trénujúcich individuálne. Kvalita tréningového procesu sa však rýchlo zlepšovala napriek tomu, že v lete sme museli oželieť zápasy proti mužstvám z Rakúska, Maďarska a Českej republiky. Práve tie stretnutia nám ukazujú naše najväčšie nedostatky. Tréneri však pripravili mužstvá na majstrovské zápasy na výbornú. Dôkazom toho je ich postavenie v tabuľkách a počet reprezentantov v jednotlivých kategóriách,“ vyjadril sa na klubovom portáli športový riaditeľ mládeže futbalového klubu AS Trenčín Marek Dobiáš. Momentálne sú do hry zapojené všetky nižšie kategórie.


Tréning v počte 100 osôb
Spoločný „nápor“ trénerov, rodičov, športovcov a ľudí zapálených do športu tak priniesol aspoň malé ovocie. Vrátiť plnohodnotne deti na športoviská je teda zase o krok bližšie. Momentálne môžu tréningovú jednotku vykonávať v počte 100 osôb. „Regionálna rada západoslovenského florbalového regiónu rozhodla, že sa uskutočnia už tento týždeň aj regionálne zápasy mládeže. Samozrejme, že sa veľmi tešíme, ale uvidíme ako dlho vydrží táto situácia. Rozpis zápasov je do júna, ale už teraz sa zatvárajú na školách niektoré triedy, takže je dosť možné, že sa budú kvôli karanténe odkladať aj zápasy. Túto situáciu na dlhodobejšie fungovanie nevidím ružovo,“ zhodnotil manažér florbalistov AS Trenčín Peter Klapita.


Kompetentní pochopili

Šport ako taký buduje imunitu a búra sociálne bariéry, ktoré sa u detí budujú počas tréningov a zápasov. Pohyb detí by mal byť v tejto neistej dobe tá najväčšia vakcína proti chorobám. „Veľmi nás potešila správa o možnosti začať opäť trénovať, pretože deti boli zase dlhšiu dobu nielen bez aktívneho športu, ale hlavne bez kontaktu so spoluhráčmi a trénermi. No musím uznať, že podstatne viac nás teší momentálna situácia, kedy konečne kompetentní ľudia pochopili, že mládež potrebuje šport pre svoj všeobecný rozvoj. Veríme, že s deťmi nabehneme do „normálneho“ režimu bez toho, aby sme to opäť o mesiac nemuseli prerušiť. Určite treba hľadať riešenia tak, aby sa mládežnícky šport neprerušoval resp. len v extrémnom prípade,“ vyjadril sa manažér basketbalistov AS Trenčín Richard Ďorďai.
Len čas ukáže, na ako dlho budú môcť deti vykonávať svoju obľúbenú aktivitu. Každá športová aktivita a pohyb je určite lepší ako vysedávanie za počítačom. My, športoví nadšenci, veríme, že usmievavých detí bude na ihriskách len pribúdať.

Komentáre

Tipy a podnety