Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

„Vojaci“ oplatili Novým Zámkom predchádzajúcu prehru

Dukla s víťazným návratom

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v 29. kole našej najvyššej hokejovej extraligy, keď si poradili s Novým Zámkami 1:5. Dukla sa tak po dlhšej zápasovej prestávke zavinenej koronavírusom vrátila späť dominantným víťazstvom. O víťazstve rozhodol prvý útok Trenčanov, ktorému sa podarilo štyrikrát skórovať.

Trenčín naskočil do zápasového tempa po viac ako troch týždňoch. Svoj posledný zápas odohrali „Vojaci“ ešte 22. decembra. Od prvých striedaní bolo vidieť opatrnosť z oboch strán. Skóre zápasu otvoril rýchlonohý Aaron Berisha. Ten istý hráč o necelé dve minúty poslal Duklu už do dvojgólového vedenia. Dva góly pomohli udržať „Vojakom“ pokoj na hokejkách a do šatní odišli s vedením 0:2.

Už v úvodnej minúte druhej tretiny mal hetrik na hokejke Berisha, ale neuspel. V 22. minúte zvýšil na 0:3 Samuel Krajč. Ten sa po chybe Nových Zámkov rútil sám na brankára a výbornou strelou švihom si pripísal tretí gól v sezóne. Výbornú prácu pri góle spravil Branislav Rehuš, ktorý sa zmocnil puku na modrej čiare Nových Zámkov. O dve minúty sa ako cez „kopirák“ opakovala situácia, ale tentokrát sa Krajč po brejku nedokázal presadiť. Veľká chyba domácich bola potrestaná aj v 26. minúte. Pri svojej presilovke stratili puk a svojim druhým gólom v sezóne zvýšil na 0:4 Samson Mahbod. Dukla bola stále viac a viac aktívna a svoj dominantný herný prejav ukazovala stále častejšími strelami na hosťujúceho brankára Bakalu. Na rozdiel piatich gólov zvýšil opäť Mahbod, ktorého prvý útok si pripísal v zápase už štvrtý gól.

V tretej tretine nemali hostia už čo stratiť a do Trenčanov sa zahryzli už od začiatku. Gólovo sa im podarilo presadiť v 46. minúte, keď si gól pripísal Jackson. Nové Zámky sa snažili dobiedzať do bránky Bena Bownsa, ale viac gólov sa im už nepodarilo streliť. Dukla Trenčín si tak po dlhšej zápasovej praxi pripísala veľmi dôležité víťazstvo. Trenčanov môže mrzieť hlavne jediný inkasovaný gól, ktorý by zabezpečil Benovi Bownsovi premiérový shoutout v slovenskej extralige. Trenčania sa najbližšie predstavia už túto nedeľu na ľade Spišskej Novej Vsi.