Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Skúseným hráčom sekundovali mladíci

Muži si vezú z dvojzápasu z Košíc tri body

Po viac ako dvoch mesiacoch pokračovala florbalová extraliga mužov. Florbalisti AS Trenčín vycestovali na ihriská súperov z Košíc. V sobotnom zápase si zmerali sily s favoritom Florko Košice, ktorému podľahli 4:11. V nedeľu si napravili chuť a ďalší tím z metropole východu ATU Košice porazili 11:4.

alt test

Florbalisti AS Trenčín si naposledy ťukli do loptičky ešte začiatkom novembra minulého roka. Po reštarte mužskej extraligy ich čakal silný tím Florko Košice, ktorý od začiatku sezóny patrí medzi lídrov tabuľky. Prvá tretina priniesla opatrný scenár, keď sa tímy takticky rozbiehali a do šatní sa išlo za bezgólového stavu. Góly začali padať až v druhej tretine, ktorá skončila 4:2 z pohľadu domácich. AS sa v tretej tretine zásluhou najskúsenejšieho hráča na palubovke Juraja Matejku dostali na dostrel od Florka, keď z ich pohľadu znížili na 3:4. Potom sa však ukázala nízka efektivita, ktorú domáci nekompromisne trestali. Za stavu 7:3 odvolali Trenčania brankára a tri góly do prázdnej bránky znamenali konečné skóre 11:4.

Hodnotenie po zápase

Juraj Matejka tréner, tréner a kapitán FBK AS Trenčín : Prvá polovička zápasu bola celkom dobrá. Akurát sme nepremieňali šance. Bolo tam veľa práve „tutových“ šancí a nepadlo nám to tam. Naopak zase Florko veľmi efektívne strieľalo, pekne ku tyčkám, aj s trochou šťastia. Nám to štastíčko chýbalo a myslím si, že to rozhodlo zápas. Potom za stavu 6:3 sme to viac otvorili, odvolávali brankára, skúšali si už hru na šiestich, takže potom tam napadalo veľa gólov. Ale tá prvá polovička zápasu bola dobrá. Škoda, musíme hrať dlhšie ako len polovicu.“

Proti ATU Košice si chceli Trenčania napraviť chuť. Už v 30. sekunde zápasu to potvrdil Kusenda. Aj vďaka trom gólom v polovici tretiny si do prvej prestávky viezli naši florbalisti vedenie 5:3. V druhej tretine pokračovali gólovou aj hernou prevahou, keď pridali ďalšie štyri góly, ktoré im zároveň priniesli pokoj na hokejky. V poslednej tretine dokázalo FBK AS Trenčín ešte dvakrát skórovať, zatiaľčo súper strelil už len záverečný gól stretnutia. Sobotné skóre sa tak obrátilo v prospech Trenčanov (11:4), ktorí si vezú domov veľmi dôležité tri body.

Vyjadrenie po zápase
Juraj Matejka tréner, tréner a kapitán FBK AS Trenčín : Na rozdiel od sobotňajšieho zápasu, v ktorom sme nepremieňali svoje príležitosti, sme dnes vstúpili do súboja aktívnejšie a čo nás najviac teší, začalo nám to padať do súperovej bránky. Boli sme proste dnes strelecky efektívni, čo sa ukázalo ako rozhodujúca zbraň.“