AS Trenčín odštartoval zimnú prípravu - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Mužstvo povedie Ančic, konzultantom bude Galád

AS Trenčín odštartoval zimnú prípravu

Futbalový klub AS Trenčín odštartoval zimnú prípravu na jarnú časť ročníka 2021/2022. Realizačnému tímu sa na prvom tréningu hlásilo celkom 21 hráčov. Pre ochorenie COVID-19 chýbalo ďalších 11 hráčov. Mužstvo povedie v pozícii hlavného trénera Juraj Ančic, ktorý dirigoval tím už v jesennej časti po odchode Petra Hlinku.

Mužstvo spod Hradu Matúša Čáka zažilo turbulentný koniec jesennej časti, keď ich hlavne päť prehier za sebou vytlačilo z elitnej šestky. Posledné zápasy ukázali herný progres, ale mužstvu chýbala strelecká aktivita. Práve zimná prestávka im môže pomôcť nakopnúť sa opäť k lepším výsledkom. Ďalšie otázniky visia aj nad prípadným novým hlavným trénerom. „Zaoberáme sa touto situáciou odvtedy, keď požiadal o uvoľnenie Peter Hlinka. Chceme už konečne zastabilizovať túto situáciu. Je si treba priznať, že za ostatné roky je nestabilná. Juraj Ančic je momentálne na sto percent zodpovedný za A-mužstvo a má všetky kompetencie,“ vyjadril sa k otázke nového trénera generálny manažér klubu AS Trenčín Róbert Rybníček.

Trenčania sa nebránia pred pokračovaním našej najvyššej futbalovej ligy ani prípadným posilám. „Rozmýšľame nad doplnením brankárskeho postu, keďže brankár Fryšták odišiel do Slovácka. Takisto uvažujeme nad doplnením dvoch postov pravdepodobne v stredovej línii a v ofenzívnej línii. Čo však musíme určite zmeniť, to je disciplína na každom jednom poste,“ pokračoval Róbert Rybníček.

Zastabilizovanie výkonov

Juraj Ančic už na konci minulého ligového ročníka pôsobil na lavičke AS Trenčín ako hlavný kormidelník a do tejto situácie sa dostal aj v tejto sezóne. „Vždy si dávam ciele, aby som sa zlepšoval a tým pádom posunul aj hráčov. Chcel by som, aby sa každý jeden hráč v zimnej príprave zlepšil. Musíme zastabilizovať svoje výkony, pretože nie je možné, aby sme v zápase boli dominantní a potom prišiel na nás veľký útlm,“ prezradil svoje plány Juraj Ančic.

Najskúsenejší hráč v kádri Trenčína Erik Jendrišek by mal v novom roku svojimi líderskými skúsenosťami pozdvihnúť kabínu Trenčanov. Práve disciplína a líderstvo chýbalo Trenčanom v jesennej časti. „Budeme sa snažiť trénerovi pomôcť už v prípravných zápasoch. Po príprave chceme naskočiť na víťaznú vlnu a napraviť zbabranú jesennú časť,“ vyjadril sa 35-ročný útočník Erik Jendrišek. Novým poradcom pre realizačný tím sa stal ostrieľaný tréner Ivan Galád, ktorý v minulosti pôsobil aj ako hlavný tréner prvého mužstva.

Prvý zápas Fortuna ligy už 5. februára

AS Trenčín absolvuje zimnú prípravu v domácich podmienkach. Už 14. januára odohrajú v D-skupine Tipsport ligy prvý prípravný zápas proti českému tímu Sigma Olomouc. O štyri dni si zmerajú sily s MFK Vyškov a trojicu zápasov uzavrú so Zbrojovkou Brno. Ďalším zahraničným súperom už mimo zimnej súťaže Tipsport ligy bude rakúsky súper Rapid Viedeň, s ktorým odohrajú zápas 29. januára. O deň neskôr už na domácom ihrisku odohrajú Trenčania zápas s FK Rohožník.
Generálkou pred štartom Fortuna ligy bude 5. februára dvojzápas proti Dukle Banská Bystrica a MŠK Púchov. Prvý ligový zápas v novom roku 2022 odohrá AS Trenčín na domácom ihrisku proti tímu Pohronia, ktorý figuruje na poslednej 12. priečke Fortuna ligy.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety