Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Fanúšikov motoristického športu zasiahla smutná správa

Odišla legenda

Všetkých fanúšikov motoristického športu na celom svete zasiahla veľmi smutná správa. Vo veku 72 rokov nás navždy opustil Monsieur Dakar, pán Dakaru

Jeho meno je spájané s vozidlami Tatra. Získal s nimi 6 víťazstiev na pretekoch Rallye Paríž Dakar a stal sa jedným z najslávnejších a najúspešnejších pretekárov legendárnej rallye.

Už pri svojej prvej účasti na tak náročných pretekoch v roku 1986, akým rallye Dakar rozhodne je, sa navždy zapísal do dejín motoristického športu. Druhé miesto pre červenobielu Tatru 815 s posádkou Loprais, Stachura a Krpec bolo na dosah. Pre československý tím obrovský úspech. Všetko však bolo v predposlednej etape nakoniec inak, len pár kilometrov pred cieľom. Na rozbahnenej ceste zostalo zapadnutých niekoľko osobných áut aj kamiónov ostatných pretekárov. Posádka červenobielej Tatry neváha ani minútu, vyťahuje laná a vyslobodzujú z bahna jedného súpera po druhom. Čas beží. Dramatické okamihy opísal krátko po skončení závodu samotný Loprais. „Tam keď by nepomohol kamión, nepomohol by nikto,“ skonštatoval Monsieur Dakar, napriek tomu, že ich to stálo stálo drahocenný čas. Po príchode do cieľa tam už nikto nebol. „Dúfali sme, že dostaneme penalizáciu, že prídeme ešte do limitu, ale všetko už bolo zbalené. Vedeli sme,že to je koniec,“ vyjadril sa Karel Loprais. Pódiové miesto vymenili za obetavosť a pomoc iným.

Legendárnu rallye absolvoval ešte osemnásťkrát, 6 krát zvíťazil, 5 krát získal striebro a raz bronz.

Legendárna Tatra je spojená aj s mestom Trenčín, kde pokračuje jej výroba.