Prichádzajú Marbulkovia - Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia

Netradičná umelecká tvorba výtvarníčky Martiny Bulkovej

Prichádzajú Marbulkovia

Okrem tvorby mandál a iných zručných techník sa výtvarníčka Martina Bulková z Lednických Rovní venuje aj ďalšej zaujímavej umeleckej činnosti. Z pod jej šikovných rúk prichádzajú na tento svet sympatické postavičky – Marbulkovia. Sú to sošky vytvorené z hliny, ktorá schne na vzduchu, potom maľované akrilovými farbami a následne dotvorené prekrásnymi komponentami, ktoré robia z každej postavičky jedinečný originál.

Martina Bulková, výtvarníčka: „Inšpiráciu hľadám rôzne v prírode, väčšina tých sošiek je inšpirovaná lesom, alebo vodou, alebo zimou. Niektoré sú napríklad vytvárané z mušlí, čiže sa snažím, aby pripomínali napríklad koral, niektoré sú také lesné, čiže viac zelené, majú rohy, pripomínajú možno jeleňa, alebo nejakú takúto zver.“

Platená reklama

Martina Bulková, výtvarníčka: „Každá je ako keby symbolom niečoho. Materiály na výrobu som trošku dlhšie hľadala, pretože bolo treba rôzne kombinovať a hľadať ten spôsob, akoby sa tie sošky dali čo najjednoduchšie vytvoriť, zároveň aby držali pohromade, aby sa to celé nerozpadlo.

Martina Bulková, výtvarníčka: „Každá tá soška je dosť náročná na výrobu, je originál a veľakrát sa mi stalo, že niekomu sa zapáčila jedna a chcel takú istú a pre mňa to už bola príťaž, znova opakovať to isté, takže sa snažím, aby každá bola niečím výnimočná a iná.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Tipy a podnety