AS Trenčín ukončil jesennú časť tesnou prehrou so Senicou – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja

AS Trenčín ukončil jesennú časť tesnou prehrou so Senicou

TRENČÍN – Futbalisti AS Trenčín prehrali v 19. kole Fortuna ligy na ihrisku FK Senica 0:1. O triumfe hostí rozhodol v 13. minúte Jurdík. Tím zo Záhoria si víťazstvom zabezpečil prezimovanie na 6. priečke v hornej šestke tabuľky. Naopak Trenčania budú musieť po jesennej prestávke zabrať, keďže prehrou sa prepadli na 9. miesto.

Stretnutie tabuľkových susedov malo priniesť futbalovú atraktivitu. Už v 2. minúte to potvrdil Lavrinčík, keď opečiatkoval bránku domáceho Ravasa. V 9. minúte prišla pre AS veľká komplikácia, keď si po súboji zranil nohu Slávik a hlavný kormidelník Ančič musel predčasne striedať. Slávika na kraji obrany nahradil Yem. V 13. minúte sa Senica ujala vedenia, keď sa po krásnej prihrávke presadil Jurdík. Trenčania aj napriek nepriaznivému skóre chceli hrať útočný futbal. V 20. minúte mal gól na kopačke najlepší strelec Kadák, ale jeho strelu vyrazil pozorný Ravas a následnú dorážku napálil Azango len do pravej žrde. Už v 22. minúte sa scenár opakoval a v súboji Kadák verzus Ravas bol opäť domáci brankár úspešnejší. V 37. minúte ukázal svoju genialitu Jendrišek, keď prihrávkou našiel Pirinena. Ten šikovnou pätičkou poslal loptu k žrdi, no opäť bol proti domáci brankár, ktorý sa na duel výborne vyspal. Trenčania sa snažili na konci prvého polčasu dobíjať domácu obranu a svedčila o tom aj 70-percentná prevaha v držaní lopty.

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy bez zmeny. Senica sa snažila hrať pozornejšie v defenzíve a Trenčanom sa ťažko presadzovalo cez obranný val Záhorákov. V 62. minúte pripravil tréner Ančic dvojité striedanie. Mužstvo mala oživiť dvojica Gaži – Ikoba. Seničania sa do útoku veľmi nehrnuli a spoliehali sa na organizovanú defenzívu. V 69. minúte svedčila o tom aj snaha Ikobu, ktorý si musel hľadať miesto na strelecký pokus medzi štyrmi obrancami zverencov trénera Šustra. Do záverečného hvizdu už gól nepadol a tri body si do tabuľky pripísalo mužstvo Senice. Trenčín si pripísal na svoje konto piatu prehru v rade a prepadol sa na 9. priečku v tabuľke. Zverencov trénera Juraja Ančica tak čaká prezimovanie mimo hornej šestky. Do elitnej spoločnosti chýbajú Trenčanom len štyri body a po zimnej prestávke môžu nabrať hlavne psychickú pohodu, ktorá im pomôže smerovať v tabuľke smerom nahor. Najbližší zápas odohrá AS Trenčín na domácej pôde 12. februára proti FK Pohronie.

S výnimkou prvých trinástich minút si myslím, že sme boli dominantní a nebezpeční. Mali sme veľa príležitostí, možností, ale žiaľ futbal nám dnes ukázal krutú tvár. Keď nedokážeme dať z podobných šancí gól, tak nemôžeme pomýšľať na úspech.“ zhodnotil zápas hlavný tréner Juraj Ančic.