Bežeckú sezónu uzavrel obľúbený Bathory Cross – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Obľúbený podnik sa aj napriek obmedzeniam organizoval!

Bežeckú sezónu uzavrel obľúbený Bathory Cross

ČACHTICE – Už 6. ročník bežeckých pretekov sa v nedeľu 21. novembra odohral za výrazných obmedzení. Napriek tomu sa podarilo postupne vypraviť na trať všetkých prihlásených bežcov, ktorí spoločne s úsmevom na tvári uzavreli bežeckú sezónu.

V hlavnej kategórii sa absolútnymi víťazmi stali Libor Trtek (CZ) a Ivana Líšková (SK). Trasu 23 km s prevýšeným 900 metrov zvládol vytrvalec z Uherského Brodu za 01:37:08. Sympatickej Považskobystričanke na to stačil čas 01:58:06. Libor Trtek sa svojím víťazstvom stal prvým mužom, ktorý na tejto trati uspel druhýkrát. Predtým stál na najvyššom stupni v roku 2017.

Bežala sa aj kratšia 12-kilometrová trasa, kde v mužskej kategórii zvíťazil s časom 00:53:47 bežec tímu Vege Runners Matej Haulík. V ženskej kategórii na rovnakej trati s prevýšením 450 metrov zvíťazila Simona Hudoková. Členka Spartan Training Group Prievidza pobudla na trase okolo Čachtického hradu presne 59 minút a 13 sekúnd.

Práve členovia tohto prievidzského zoskupenia výrazne pomohli aj pri náročnej organizácii podujatia. „Nakoľko bola účasť naozaj obrovská, čo značí o kvalite udalosti, dostali sme prosbu o pomoc s organizáciou. Sme veľmi radi, že naši členovia okrem krásnych bežeckých výkonov vedia aj takto nezištne pomôcť a tak riadenie áut na parkovisko, či hladký priebeh na registrácii mali pod palcom aj naši členovia. Na výber boli dve trasy. Celkovo sa zúčastnilo behu 16 členov našej skupiny.

Ďakujeme za nádhernú účasť a samozrejme mali sme aj zastúpenie elitných pretekárok. V kategórii ženy do 40 rokov 1. miesto získala naša Simona Hudoková a v kategórii ženy nad 40 rokov získala 1. miesto nádejná členka tímu Michaela Sedlačková. Sme neuveriteľne šťastní, že najrýchlejšie ženy boli práve z Prievidze,“ zhodnotil účasť na Bathory Crosse vedúci STG Prievidza Lukáš Bobuľa.